שתף קטע נבחר

בהלת הירקות: מקרה מוות ראשון מחוץ לגרמניה

אשה שבדית ששבה מטיול בגרמניה מתה בבית חולים לאחר שאכלה ירקות הנגועים בחיידק המעיים הקטלני אי-קולי. בגרמניה, בה דווח על 14 מקרי מוות, אובחנו למעלה מ-1,150 חולים

מגפת הירקות הקטלנית נותנת את אותותיה גם מחוץ לגבולות גרמניה: אשה שבדית בשנות ה-50 לחייה, ששבה באחרונה מטיול בגרמניה, מתה לאחר שאכלה ירקות שהיו נגועים בזן האלים של חיידק האי-קולי. כך נמסר היום (יום ג') מבית החולים בעיר השבדית בורוס. לדברי רשויות בית החולים, האישה אושפזה שלשום במוסד הרפואי. מותה של האשה השבדית הוא מקרה המוות הראשון מהחיידק הקטלני מחוץ לגבולות גרמניה.

 

 

עד כה נרשמו בגרמניה 14 מקרי מוות של אנשים שאכלו ירקות שמקורם בספרד ושהיו נגועים בחיידק המעיים הקטלני אי-קולי. אחת ההערכות היא שהירקות הושקו במי שפכים. 


הושקו במי שפכים בספרד? דוכן מלפפונים בברלין (צילום: רויטרס)

 

המרכז לבקרת מחלות בגרמניה מסר שמספר האנשים שאובחנו חולים משום שאכלו ירקות מזוהמים ממשיך לעלות. "מרכז רוברט קוך" הגרמני מסר שלמעלה מ-1,150 בני אדם נפגעו מהבקטריה. המרכז גם אישר כי 9 מקרי מוות נרשמו בעקבות מגפת הירקות, אך בכלי התקשורת הגרמניים נטען כי מדובר ב-14 הרוגים.

 

ובינתיים, עד שיתברר מקור המחלה, הרשויות בגרמניה ביקשו מהתושבים להימנע מאכילת מלפפונים ועגבניות. 

 

מגפת הירקות פגעה בעיקר בגרמניה, אך היא גם פגעה כאמור גם במדינות אחרות ביבשת האירופית, בהן שבדיה, דנמרק, בריטניה, הולנד ואוסטריה. בעוד ספרד מכחישה כי המקור למגפת הירקות נמצא בשטחה, הודיעה רוסיה שהיא מפסיקה את ייבוא משלוחי הירקות מספרד ומגרמניה עד להודעה חדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלפפוני המוות. דוכן בשוק בברלין
צילום: רויטרס
מומלצים