שתף קטע נבחר

משרד החינוך: החופש הגדול יקוצר בשבוע

שנת הלימודים הבאה תיפתח ב-26 באוגוסט 2011 במקום ב-1 בספטמבר כרגיל - כך נמסר ממשרד החינוך, שהודיע גם על שינויים בלוח החופשות. התלמידים ירוויחו עוד חמישה ימי חופש במהלך שנת הלימודים הבאה

הורים ותלמידים כבר תכננו חופשות - אבל החופש הגדול יקוצר כבר השנה. כך עולה מחוזר מנכ"ל משרד החינוך, שהודיע גם על שינויים בלוח החופשות במשך השנה. לפי החוזר, הלימודים יחלו ביום שישי, 26 באוגוסט 2011, ואילו בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה, וחופשות חנוכה ופסח יוקדמו ביום. 

 

קיצור החופש הגדול יחול בגני חובה וטרום חובה, בבתי הספר היסודיים, בבתי הספר העל-יסודיים, בכיתות י"ג-י"ד ובמוסדות להכשרת עובדי הוראה החל משנת הלימודים הקרובה. במגזר הלא יהודי (ערבי, דרוזי ובדואי), שנת הלימודים תיפתח כרגיל בתחילת ספטמבר, בשל החגים בסוף אוגוסט.


החופש הגדול יקוצר, הימים יתווספו לחופשות בחגים (צילום: צפריר אביוב)

 

לפי החוזר, ימי החופשה האלה יוחזרו למורים ולתלמידים בחגים:

• בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה ("גשר") בין שני החגים: החופשה תחל ב-7 באוקטובר 2011 ותסתיים ב-23 באוקטובר.

• חופשת החנוכה תוקדם ביום ותחל ב-21 בדצמבר 2011, עד 29 בדצמבר.

• חופשת פסח תוקדם ביום ותחל ב-28 במרס 2012, עד 15 באפריל.

 

מטרת המהלך כפי שהוגדרה היא לאפשר רצף לימודי שלא ייקטע על-ידי חופשות תשרי, וכן לאפשר למורים להקדיש יותר ימי לימוד כדי ללמד את התלמידים על חגי תשרי. לפני כשנה הודיע שר החינוך, גדעון סער, על הקמת ועדה ציבורית מיוחדת שתבחן את הנושא,

ולאחרונה היא הגישה לו ולמנכ"ל המשרד את המלצותיה.

 

מארגון המורים נמסר כי "עדיין לא קיבלנו כל הודעה רשמית, ולכן אנו לא יכולים להתייחס לנושא". עם זאת, גורם בארגון המורים אמר: "על פניו לא מדובר בשינוי דרסטי, היות וזה לא באמת משנה את מאזן ימי החופשה של המורים. כל עוד מכסת ימי העבודה שלנו תישמר, אין פגיעה אמיתית במורים, וזה דווקא עדיף כי החופש ממילא ארוך מדי, וכך נספיק ללמד לפני ראש השנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוזרים לכיתות יותר מוקדם
צילום: צפריר אביוב
מומלצים