שתף קטע נבחר

שגריר מצרים לשעבר: "עסקת שליט - תוך שעות"

לטענת מוחמד בסיוני, "בשעות הקרובות יוכרז רשמית על הגעה להסכם חילופי אסירים בין ישראל והפלסטינים". מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "המגעים נמשכים אבל אין שום פריצת דרך"

שגריר מצרים בישראל לשעבר, מוחמד בסיוני, טוען בראיון שפורסם הבוקר (יום ה') בעיתון המצרי "אל-מסריון" כי עסקה בה ישוחרר גלעד שליט נמצאת על סף מימוש. לא ברור על איזה מידע הוא מתבסס, ולפי שעה אין לדברים כל אישור ממקורות אחרים.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לדיווח כי "המגעים נמשכים אבל אין שום פריצת דרך". גורמים במטה המאבק לשחרור גלעד שליט אמרו כי לא ידוע להם על שום עסקה המתגבשת בעניין. לדבריהם, הפרסום בעניין נראה להם "לא רציני".

 

בסיוני לא פירט מה בדיוק הבסיס לדבריו בראיון לעיתון המקורב לאחים המוסלמים. אך ציין כי "בשעות הקרובות יוכרז רשמית על הגעה להסכם חילופי אסירים בין ישראל והפלסטינים במסגרתו ישוחרר החייל הישראלי, גלעד שליט, המוחזק בעזה בתמורה לשחרור אלף אסירים פלסטינים מבתי הכלא הישראליים".

 

השגריר לשעבר הסביר כי "העת הפכה מתאימה להגעה להסכם בנוגע לעסקה הזו, במיוחד לאחר החתימה על הסכם הפיוס הפלסטיני, שישראל קיוותה כי לא יושג". כמו כן, הוא העריך כי העסקה תיחתם "בשעות הקרובות".

 

אתמול יצא ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף (מיל') עמוס גלעד, לביקור במצרים, ולפי דיווחים בתקשורת הערבית כדי לדון, בין היתר, בעסקת שליט. בסיוני העריך כי גלעד הגיע על מנת לדון עם בכירים מצרים בתיווכם בעסקה. "הוא הביא עמו את הסכמת ישראל לשחרור כל האסירים, אשר הפלסטינים דורשים את שחרורם".

 

בישראל לא התייחסו אמש לפרטי השיחות אולם אמרו כי "כל מה שרלוונטי למצרים יעלה בשיחות". לאחרונה הביעו בישראל תקווה שהמעורבות המצרית בסוגיית גלעד שליט תגבר בעקבות השינויים הפוליטיים במדינה וברשות הפלסטינית. ההערכה היא כי למצרים יש השפעה חזקה ומשמעותית יותר בנושא הזה, כעת כשנחתם הסכם הפיוס בין פתח לחמאס.

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסיוני. אין ביסוס לדבריו
צילום: AP
צילום: נועם רותם
העסקה תיחתם בשעות הקרובות?
צילום: נועם רותם
מומלצים