שתף קטע נבחר

בג"ץ: ראוי שבכל מועצה דתית תהיה אישה

השופט אליקים רובינשטיין פסק כי מינוי נשים למועצות דתיות הוא דבר "ראוי, נחוץ והולם" - וקרא לשר לשירותי הדת "לשקוד על מינוי נשים למועצות הדתיות". השר מרגי: "אני תומך בכך"

"הואיל ונשים הן בבירור חלק חשוב ומרכזי בציבור הנזקק לשירותי הדת, ראוי כי בכל מועצה דתית שתורכב מכאן ואילך, על השר לשירותי דת ושאר הגופים הממנים לשקוד על מינוי נשים" - כך קבע השבוע שופט בג"ץ, אליקים רובינשטיין.

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  השופט התייחס לעניין בעתירה שהגיש ח"כ לשעבר חמי דורון ("שינוי"), נגד מועצת העיר ראשון לציון, בעניין מינוי יו"ר המועצה הדתית, ואי-מינוי נציגה נשית בה.

   

  השופט רובינשטיין טען בהחלטתו, כי כיום אין חולק על כך שמינוי נשים למועצות דתיות הוא דבר "ראוי, נחוץ והולם", אך בד בבד הדגיש כי "נושא זה לא עמד במוקד הדיון, ועל כן לא ניטע מסמרות משפטיים".

    

  "צעד מרחיק לכת"

  גם השר לשירותי דת, יעקב מרגי, הודיע בעמדתו שהוגשה לבית המשפט, כי ראוי לתת ייצוג לנשים במועצות הדתיות. "מינוי נשים לא נתון תחת אחריותי", אמר מרגי ל-ynet. "מי שבוחר את חברי המועצה הדתית הן סיעות מועצת העיר. בתקופתי מונו למעלה מ-20 נשים למועצות דתיות, הרבה

  יותר מכל תקופה אחרת, ואני תומך בכך". 

   

  דורון רואה בהתבטאות השופט צעד מרחיק לכת. לטענתו, הניסוח קובע למעשה כלל מנחה, לפיו כאן ואילך חובה על הרשויות למנות נשים. "מי שלא יחפש אישה, יחויב למנותה על ידי בית המשפט", אמר. "מדובר בהישג גדול מאוד עבור ציבור הנשים.

   

  "אני מקווה שמהיום יבינו שנשים לא פחות חכמות מגברים", דורון הוסיף, "ואז נראה יותר נשים במועצות הדתיות שמתפקדות כגוף מנהלי, ולא כגוף הלכתי".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יש מקום לנשים. מועצה דתית
  צילום: הרצל יוסף
  תומך. יעקב מרגי
  צילום: אפי שריר
  מומלצים