שתף קטע נבחר

שייח נחקר: טיפלתי בדורס יום הנכבה, נכנס בו שד

השייח טען כי עיסא איברהים איסלאם היה שרוי במצב נפשי קשה לפני פיגוע הדריסה שביצע לפי החשד בדרום תל-אביב. הוא סיפר כי משח אותו בשמן וקרא פסוקי קוראן. במשטרה ממשיכים לייחס לו רצח, ומתכוונים להגיש כתב אישום תוך ימים

האם טירוף רגעי הוביל את הדורס מכפר-קאסם לצאת למסע ההרס ביום הנכבה? שבועיים וחצי לאחר מה שנראה כפיגוע בדרום תל-אביב, לצוות החקירה המיוחד במרחב דן הגיעה עדות מפי שייח, שהכיר אישית את הדורס עיסא איברהים איסלאם, ולטענתו טיפל בו משום שהיה שרוי במצב נפשי קשה לפני האירוע. לדבריו, איסלאם נהג להתפלל במסגד שלו לעתים קרובות.

 

השיח, שנחקר אתמול במשטרה, אמר כי "שד" שנכנס באיסלאם גרם לו ללחוץ על הדוושה של משאית הבטון הגדולה

בצומת מסובים, עד שהתנגש באוטובוס של חברת "דן" כשני קילומטרים מערבה משם. בפיגוע הדריסה נהרג אביב מורג, בן 29 מקיסריה, ועוד 17 בני אדם נפצעו.

 

מאז האירוע מוחזק איסלאם במעצר, והוא ממשיך להתעקש כי אין מדובר באירוע מכוון ובוודאי שלא בפיגוע חבלני. בעדותו סיפר השייח כי איסלאם היה שרוי במצב נפשי קשה בתקופה שקדמה לאירוע, וכדי לשפר את מצבו העניק לו השייח טיפול אלטרנטיבי כמה ימים לפני אותו בוקר שבו התרחשה הדריסה. השייח סיפר כי הטיפול כלל את משיחת בטנו של החשוד בשמן תוך קריאת פסוקים מהקוראן.


זירת הדריסה, ליד בית הספר (צילום: ירון ברנר)

 

השייח זומן לחקירה אחרי שקרוביו של החשוד, בהם אחיו, טענו בפני החוקרים כי הוא היה שרוי במצב נפשי קשה מאוד לפני האירוע. לדבריהם, הדבר הזה הוא שגרם לו להשתולל בכביש.

 

הצהרת תובע בתחילת השבוע

אתמול האריך בית משפט השלום בפתח-תקווה שוב את מעצרו של איסלאם עד ליום ראשון. למרות דבריו של השייח, במשטרה עדיין מייחסים לאיסלאם עבירה של רצח בכוונה תחילה, ולאחר השיחזור שבוצע בשבת בבוקר מנסים ביחד עם הפרקליטות לגבש נגדו כתב אישום של רצח על רקע לאומני. במשטרה מעריכים כי הצהרת תובע תוגש נגד איסלאם כבר

ביום ראשון הקרוב, וכתב אישום נגדו יוגש כמה ימים לאחר מכן.

 

עורך דינו של איסלאם, מופיד באדיר, אמר ל-ynet: "ביקשתי מהמשטרה כבר בדיונים הקודמים בהארכת מעצרו שיבדקו את הרקע הנפשי שלו, לאור הטיפולים הרפואיים והאלטרנטיביים שעבר. אמרתי לחוקרים באילו מכונים הוא טופל. עד עכשיו הוא לא מבין מה קרה לו, ואני לא מבין איך נתנו לו רישיון לסמיטריילר במצבו הנפשי".

 

על עדויותיהם של עוברי האורח שנפגעו באירוע, אמר עורך הדין: "ניסו לעשות בו לינץ' והוא התגונן. ככה גם אני הייתי נוהג, אחרת היו הורגים אותו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנהג הדורס עיסא אבראהים איסלאם
צילום: אתר פאנט
צילום רפרודוקציה: מוחמד שינאווי
אביב מורג ז"ל. נהרג בפיגוע הדריסה
צילום רפרודוקציה: מוחמד שינאווי
מומלצים