שתף קטע נבחר

שיא: תוך 12 שעות - 4,000 חתמו על כרטיס אדי

יום הצלת חיים שנערך אתמול זכה להיענות נרחבת וקבע שיא יומי של מצטרפים למאגר תורמי האיברים בישראל - 4,000 איש חתמו על כרטיס אדי ו-706 מנות דם נתרמו ב-40 תחנות שהוקמו ברחבי הארץ. בשנה הבאה ייאספו גם דגימות למאגר מח העצם

הצלחה גדולה ליום הצלת חיים שהתקיים אתמול ברחבי הארץ: 4,000 איש חתמו על כרטיסי אדי לתרומת אברים, ונתרמו 706 מנות דם לבנק הדם. "אנחנו נהפוך את 'יום הצלת חיים' למסורת שנתית", אומר ל-ynet ארז רואימי מנהל ארגון שגרירי רוטשילד, "ואני מקווה שבשנה הבאה מלבד חתימות על אדי ותרומות דם, נאסוף גם דגימות למאגר מח העצם של ישראל".

 

יום הצלת חיים התקייםן תחת הסיסמא - "ממלאים את מאגרי החיים של ישראל". סטודנטים מארגון שגרירי רוטשילד שיזמו את היום בשיתוף עם המרכז הלאומי להשתלות ,מד"א ו-ynet , איישו 40 עמדות בכל רחבי הארץ מקריית שמונה בצפון ועד באר שבע בדרום. בכל העמדות היה ניתן לחתום על כרטיסי אדי, ובנקודות המרכזיות הוצבו גם ניידות לאיסוף תרומות דם.


4,000 חתמו ביום אחד. דוכן אדי ביום הצלת חיים

 

השנה הוחלט להתמקד בהחתמת כרטיסי אדי מאחר והמחסור בתרומות אברים הולך וגובר עם השנים. בשנים האחרונות יש עלייה מתמדת ברשימת הממתינים להשתלת איברים, ובישראל כיום ממתינים 1,117 חולים בתור להשתלה. יחד עם זאת, בישראל שיעור ההיענות לתרומת אברים נמוך מ-50% , לעומת מדינות המערב בהן אחוז ההיענות נע בין 50%-70% ובמדינות מסוימות כדוגמת ספרד אף יותר. רק כ-10% מהציבור בישראל חתום על כרטיס אדי.

 

  • לא הספקתם לחתום על כרטיס אדי? אפשר כאן

 

"מדובר במהפכה חברתית, לא פחות", אומרת דבורה שרר דוברת המרכז הלאומי להשתלות, "זו הפעם הראשונה שהגענו לכמות כזו של חתימות ביום אחד, או ליתר דיוק - ב-12 שעות של פעילות אינטנסיבית. אנחנו מברכים על היוזמה המבורכת ומצילת חיים הזאת. הפריסה הרחבה בכל רחבי הארץ בהעמדת דוכני החתמה ואפשרות לחתום דרך פרויקט "תורמים חיים של ynet, הנגישות האמיתית והמיידית שניתנה לעם ישראל לחתום על כרטיס אדי מראה לנו שזה אפשרי. המרכז הלאומי להשתלת איברים מודה לקרן רוטשילד ולשגרירי רוטשילד ולכל העוסקים במלאכה המקודשת הזאת שכל כולה הוא נתינה של חיים".

 

ארגון שגרירי רוטשילד מיסודה של קרן רוטשילד קיסריה הוקם במטרה להכשיר דור עתיד של מנהיגים עסקיים וציבוריים עם אחריות חברתית. בארגון חברים סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים בפריסה ארצית, שנבחרו לאחר תהליך מיון קפדני וזוכים לתוכנית הכשרה לפיתוח אישי ומקצועי, מלגת לימודים מלאה וניסיון בייזום והובלה של פרויקטים חברתיים ברמה הארצית והמוניציפאלית.


צילומים: בת שבע פוזנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום הצלת חיים. היענות מדהימה
צילום: בת שבע פוזנר
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים