שתף קטע נבחר

ארה"ב: "ד"ר מוות" הלך לעולמו בגיל 83

עורך דינו של ג'ק קבורקיאן הודיע כי הוא מת בבית חולים במישיגן, מקריש דם. בעבר הוא עזר ל-130 חולים להתאבד וריצה שמונה שנות מאסר

ג'ק קבורקיאן, הידוע בכינויו ד"ר מוות, בשל הודאתו כי עזר ל-130 בני-אדם להתאבד, הלך היום (ו') לעולמו והוא בן 83. כך מסר עורך דינו.

 

מאייר מורגנורת', עורך דינו של קבורקיאן, אמר כי הוא מת היום בבית חולים במדינת מישיגן. ד"ר מוות מת מקריש דם, שגרם לו לדום לב.

 

קבורקיאן שוחרר לפני כארבע שנים מהכלא, לאחר שריצה שמונה מתוך עשר עד 25 שנות מאסר שנגזרו עליו לאחר שהורשע ברצח מדרגה שנייה של אדם שחלה במחלת לו גריג (ALS). שנה ותשעה חודשים קוצצו ממאסרו בגין התנהגות טובה. הוא הודה כי גם למותם של לפחות 130 בני אדם, שהיו חפצים בכך בין השנים 1990-1998. לא כולם חולים סופניים.

 

טרם שחרורו, הוא התחייב בפני ועדה כי לא יסייע לאף אדם לשים קץ לחייו, אולם לפני שחרורו סיפר כי עמדתו העקרונית לא השתנתה.

 "חייבים לשנות את החוק האוסר המתות חסד. בכוונתי לפעול בנידון, אך עם זאת לא אעבור על החוק", אמר לרשת טלוויזיה מקומית בדטרויט.

 

במהלך שנות ה-90 התגרה ד"ר קבורקיאן ברשויות, שניסו להעמידו לדין במספר הזדמנויות שונות. באחד המקרים הוא הופיע בבית המשפט בתחפושת. בראיון שנערך ב-1998 הוא אמר: "אם אתם חושבים שאני אציית לחוק, השתגעתם". לאחר שהשתחרר מהכלא הוא אמר בראיון ל-BBC: "אני ידעתי מה שעשיתי. אני מקבל את ההשלכות, מפני שהיתה לי את הזכות לעשות את מה שעשיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים