שתף קטע נבחר

לקראת שבועות: מעסיק רשאי להכריז על "גשר"

באם חסרים לעובד ימי חופשה עומדות בפני המעסיק שתי אפשרויות: מתן שכר מלא ביום הגשר ללא התייחסות למכסת ימי-החופש שלו או הוצאת העובד ליום חופשה ללא תשלום בהסכמתו המפורשת של העובד

יום ה' הקרוב יילקח על ידי לא מעט עובדים במשק כ"יום גשר" שיחבר את חג השבועות עם חופשת סוף השבוע. האם יום זה מוגדר כיום חופש והאם ניתן לכפות על העובדים לקחת אותו?

 

 

"שכיר, שאין לזכותו יתרת ימי-חופשה ונאלץ ליטול יום גשר בהוראת המעביד, זכאי לתשלום שכר מלא בעבור יום זה משום שהחוק אינו מתיר לרשום יום חופשה בחובה" - כך אומרים משפטני חברת חשבים למידע עסקי בהתייחס לכך שבסוף שבוע זה עשוי לחול יום גשר בחברות ועסקים שאינם פעילים במשך כל השנה בימי שישי.

 

משפטני חשבים קובעים כי מעסיקים רשאים להכריז מראש על "יום גשר", אם יום הגשר – יום ראשון - הוא יום עבודה, כיום חופשה בתשלום ולנכותו ממכסת ימי-החופשה של עובדיהם, אם עומדת לזכותם יתרה כזו. 

 

באם חסרים לעובד ימי חופשה עומדות בפני המעסיק שתי אפשרויות: מתן שכר מלא ביום הגשר ללא התייחסות למכסת ימי-החופש שלו או הוצאת העובד ליום חופשה ללא תשלום בהסכמתו המפורשת של העובד. 

 

מומחי חשבים אמרו כי מעסיקים רבים נוהגים להיטיב עם עובדיהם ומכריזים על "יום גשר" בתשלום מלא או שמחייבים את עובדיהם במחצית יום חופשה בלבד.

 

נציין כי ליום גשר אין כל מעמד או איזכור בחוק והוא נקבע מפעם לפעם, בהתאם ללוח השנה, ומקובל לראותו כהסכמה חד-פעמית בין המעסיק לעובדיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולי על שפת הים?
צילום: ניב קלדרון
מומלצים