שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

"טבעת זוגיות" מיוחדת עוזרת לרווקות להתחתן

לא ברור אם זו סתם מקריות, או שהטבעת באמת עובדת. קראו את העדויות של נשים שענדו אותה ונישאו והחליטו בעצמכם

שבוע לפני שנישאה קוראת מרב לחברתה הטובה עדילי ומספרת לה שיש לה מתנה לתת לה. מרב מעניקה לעדילי "טבעת זוגיות" מיוחדת. היא מספרת לה שגם היא קיבלה את הטבעת מחברה וגם החברה קיבלה מחברה, שזו טבעת שכל רווקה שמתחתנת מעבירה אותה לחברתה הרווקה כשהיא נישאת. עדילי עונדת את הטבעת - ובתוך חודשיים מוצאת את בעלה.

 

מקריות, טבעת מבורכת? קשה להן לומר. דבר אחד בטוח מבחינתן של מרב (בת 29) ועדילי (בת 35) - טבעת זוגיות היא חלק מתהליך בדרך לזוגיות. לחג השבועות המסמל לבן והתחדשות, קבלו סיפורי מציאת זוגיות שיחממו לכם את הלב וטיפים למציאת בן זוג ממי שלבשו לבן למי שעוד תלבשנה. חג שמח!

 

בואו לדבר על זה גם בפייסבוק של ערוץ יחסים

 

-מרב, ממי את קיבלת את הטבעת?

"קיבלתי את הטבעת מחברה שאני מכירה שנים. שבוע לפני החתונה שלה היא נתנה לי אותה וסיפרה שהטבעת עברה גלגולים רבים וידיים רבות. ושגם היא קיבלה אותה מחברה שנישאה. מבחינתי זה היה כמו ללכת עם קמיע שעליי להעביר אותו הלאה".

 

-האמנת שיש לטבעת כוח להשפיע?

"זה נחמד לחשוב שלטבעת יש כוחות. אני לא יודעת אם יש לטבעת כוחות או לא, אבל גם כשעונדים טבעת, קמיע, ומקבלים ברכה, אני מאמינה שזה לא עובד לבד; היקום, אלוהים, מי שתרצו, רוצה לראות שאתם רציניים בכוונות שלכם".

 

-כמה זמן עבר משענדת את הטבעת ועד שהכרת את בעלך?

"חמישה חודשים אחרי ששמתי את הטבעת התחלתי לצאת עם בעלי. למעשה הכרתי אותו לפני שש שנים. ראיתי אותו בפאב ואמרתי לחברות שלי: כך אני רוצה שהבעל שלי ייראה. באותו הערב כרכרתי סביבו והוא ממש לא שם עליי. אחרי שלוש שנים היתי בדייט והוא היה באותו מקום. שלחתי הודעה לחברה שלי: 'הדייט לא משהו, אבל הבחור שאני רוצה נמצא כאן'. שבוע אחרי הגעתי לאותו מקום והוא שוב היה שם, חשבתי הוא כבר ראה אותי כל כך הרבה פעמים למה שעכשיו יתחיל איתי. אבל הוא שלח לי צ'ייסר. כשבאתי לומר לו תודה כבר הבנתי שזה זה. שלחתי הודעה לאמא שלי: 'הכרתי את בעלי'. ואחרי שנה הצעתי לו נישואין", היא מחייכת.

 

-את הצעת לו נישואין? פרטי נמקי

"כשיצאנו הוא אמר 'אני לא רוצה להתחתן, לא מוכן, נישואין הורסים, אבל לא אכפת לי ילדים'. אמרתי לו שסבבה, אבל אם יהיו לנו ילדים שם משפחה של הילד יהיה שלי. אז הוא ענה 'לא יכול להיות'. אמרתי לו שעל פי חוק אם לא נשואים אז הילד יהיה תחת שם משפחה שלי. ערב אחד היינו באירוע. כולם שאלו מתי אנחנו מתחתנים, אז הוא ענה 'בחורף'. אמרתי לו 'אם אתה לא מציע לי עכשיו אני קמה והולכת'. אז הוא אמר: 'טוב, אז את רוצה להתחתן איתי?'. אמרתי לו 'בלי חרטות. אני רצה לאמא שלך'. ואכן, רצתי לספר לאמא שלו. התחתנו, ואחרי שלושה חודשים נכנסתי להריון". מרב חובקת בן מתוק תכול עיניים, שלאורך הראיון עושה לנו קולות של תינוק מרוצה.

 

כשניסיתי ללכת אחורה לברר את מקורות הטבעת נתקלתי בחומה בצורה. מי שמסרה למרב את הטבעת סרבה לשתף פעולה. "כך שעד היום אין לנו מושג מי היו הבנות לפני אותה חברה", אומרת מרב.

 

את מרב ועדילי אני פוגשת בחנות תכשיטים של עדילי, "אדוריה", בדיזנגוף בתל אביב. אני מראיינת את שתיהן בנפרד, אבל שתיהן, כמו מנטרה, חוזרות ואומרות הטבעת אינה מספיקה, שיש להתכוונן. מרב גם מספרת על חברה שקיבלה את הטבעת לפני שלוש שנים ודבר לא קרה.

 

זהו סיפור של שתי חברות טובות שרצו להשפיע טוב זו על זו. כשאני שואלת את מרב למה בחרה לתת את הטבעת דווקא לעדילי מכל החברות הרווקות שלה, מרב משיבה שעדילי היתה הכי שם, מבחינת הרצון לזוגיות הכי רצינית. "עדילי היתה בזוגיות, אבל בלי בן זוג", היא אומרת. "ידעתי שאם אני מוסרת את הטבעת לעדילי זה לא יילך לאיבוד, ייצא מזה משהו".

 

עדילי מקבלת את הטבעת ממרב ארבעה חודשים לאחר שהיא מסיימת קשר של שנה וחצי עם בן זוג. "הייתי כבר מאוששת", היא אומרת. "כשקיבלתי את הטבעת הייתי מאוד מסוקרנת מתי כבר אכיר את הבחור", היא מוסיפה. "אהבתי את הסיפור של השתלשלות הטבעת עד שהגיעה אליי, זה קטע מקסים. ידעתי גם שהטבעת לא תישאר אצלי ושברגע שאתחתן אעביר אותה. מרגע שקיבלתי אותה לא הורדתי אותה מהאצבע. ישנתי איתה, התקלחתי איתה. בתקופה שקיבלתי את הטבעת כל הזמן רצו להכיר לי וגם הכרתי לבד. ממש עבדתי בדייטים", מסבירה עדילי בחיוך.


הכירו חודשיים אחרי שענדה את הטבעת. עדילי ואייל (צילום: דניאלה קיוויס)

 

-איך הכרת את בעלך?

"בעלי היה אחד מאלו בתור שרצו להכיר לי. חברה משותפת התקשרה ואמרה שיש לה מישהו להכיר לי. אמרתי לה שאתמול היה לי דייט עם מישהו נחמד ושאני רוצה לבדוק ואעדכן אותה מה קורה. אחרי שבועיים התקשרתי ושאלתי אותה מי הבחור שרצתה להכיר לי. מהפגישה הראשונה ידענו שזה זה. מיד היתה תחושה טובה. אחרי עשרה ימים החלטנו לעבור לגור יחד, אחרי שבועיים הוא עבר לגור איתי. זה היה ברור, לא היה מה לדבר בכלל".

 

-כמה זמן עבר מאז שענדת את הטבעת ועד שהכרת אותו?

"חודשיים. אחרי חצי שנה הוא הציע לי נישואין. והיום אנחנו נשואים שבעה חודשים".

 

-ייחסת את זה לזכות הטבעת?

"לא. הטבעת היתה עליי ולא דיברתי על הטבעת. לא סיפרנו לאף אחת מהחברות. זה היה בינינו. ועד היום אף אחת לא יודעת מהסיפור. אני מאמינה שיש ברכה במה שלא מספרים, ששומרים בלב. כשמרב נתנה לי אותה סיקרן אותי אם זה עובד. זה היה חמוד כקונספט, יש בזה משהו יפה. אני לא בן אדם רוחני. שנטי-בנטי ומדיטציות הן אלפי שנות אור ממני. אני מאמינה בקארמה. אני מאמינה במה שאתה משדר לעולם אז העולם שולח לך חזרה. וגם טיימינג זה המון בחיים - לכל דבר יש זמן. אני הייתי מוכנה שהכרתי את בעלי. אני יודעת שאם הייתי מתחנת עם כל אחד מהאקסים שלי הייתי או אומללה או גרושה. אני בהחלט מאמינה בקארמה הטובה שיש לטבעת. היא באה מרצון טוב ואהבה של מרב. וגם אני העברתי את הטבעת באהבה ואמונה בקארמה הטובה שלה לחברה רווקה".

 

-למי הועברה הטבעת?

"לפני החתונה שלי העברתי את הטבעת לחברה מאד טובה שלי רווקה בגילי. אמרתי לה לא להוריד אותה. שהיא צריכה להיות עליה כל הזמן".

 

-ו...?

"אחרי חודשיים חברה שלי התקשרה ואמרה שהטבעת נשברה. הטבעת היא טבעת פתוחה, ומרוב שהתאימו אותה לאצבעות במידות שונות היא נשברה לחצי".

 

-מה עשיתן?

"מאד נבהלתי, כל הזמן אמרתי לחברה שלי שזה מביא מזל טוב שתלך איתה כל הזמן ולא תוריד אותה. אז פחדתי שזה מביא מזל רע. החלטתי להביא את הטבעת לתיקון אצל מעצבת שאני עובדת איתה, כי לא ידעתי מי המעצבת של הטבעת. ניסינו להלחים אבל זה לא הצליח. ואז המעצבת הסתכלה בזכוכית מגדלת וראינו את השם בחותמת - אילנית ברוש. חיפשנו בגוגל, התקשרתי אליה, סיפרתי לה את הסיפור הטבעת ושאלתי אותה בלחץ האם זה מזל רע. היא ענתה שהטבעת עשתה את שלה, שזו שחיקה, לא קארמה רעה ולא מזל רע. הטבעת פשוט סיימה את תפקידה".


תכשיטנית ויועצת רוחנית, אילנית הדר ברוש (צילום: אראל בן צדוק)

 

עדילי ומרב מעולם לא פגשו את אילנית הדר ברוש, תכשיטנית ויועצת רוחנית בת 40, יוצרת טבעת הזוגיות. היא מספרת לי כמה התרגשה לקבל את שיחת הטלפון מעדילי. היא כלל לא חשבה שהטבעת תועבר מאחת לשנייה. העובדה שהטבעת נשברה גרמה לעדילי ליצור איתה קשר, וזו היתה הדרך היחידה שלה לדעת מהסיפור, היא מבחינתה מכוונת. אין מקריות.

 

עם הדר ברוש אני נפגשת בבית קפה הומה אדם בתל אביב. על אף מידותיה הקטנות, היא מצליחה לבלוט בכל ההמון בזכות רעמת השיער האדמונית שלה. היא מספרת שלילה אחד ב-2004 חלמה על טבעת הזוגיות: "ממש הסבירו לי בחלום איך היא צריכה להיראות. שיש לה פתח כלפי מעלה כדי לפתוח את המזל". ברוש שולפת מהתיק את טבעת הזוגיות, אותה אני רואה בפעם הראשונה. זו טבעת יוניסקס עשויה כסף טהור. היא רקועה ופתוחה, קצה האחד קמור והשני קעור, "מסמל את היאן ויאנג, הזכרי והנקבי", היא מסבירה לי. "עונדים אותה כשהפתח כלפי מעלה, פתח למזל, וברכה בזוגיות. בחלק הפנימי של הטבעת ישנו פסוק. יצרתי קשר עם הרב שאול פרבר מירושלים וביקשתי ממנו שיעזור לי לבחור פסוק שיועד שיסייע לרווקים ורווקת להצליח בזוגיות. הוא נתן לי כמה אופציות ואמר לי לחרוט עליה מה שאתחבר אליו יותר. בחרתי את הפסוק מהתפילין של הבוקר 'והיה לך לאות על ידך', שמות י"ג".

 

- מה הכוונה בטבעת להתכוננות לזוגיות?

"כשיצרתי את הטבעת התכוונתי שהטבעת תהיה לזוגיות לשידוכים. כמו שאשה או גבר הולכים עם טבעת נישואין ויודעים שהם נשואים, רציתי שמי שהולך עם טבעת הזוגיות יידעו שהוא פנוי, וזה יזרז את התהליך".

 

היא אומרת שהיא בעסקי השידוכים מגיל צעיר. "את השידוך הראשון שלי עשיתי בגיל 15", היא מספרת, "שכן שלי וחברה שלי הכירו אצלי בבית חשבתי שהם ממש מתאימים. הם עדיין נשואים עד היום עם שלושה ילדים".

 

זוהר, אשת ביטוח בת 45, התגרשה ב-2004. באוקטובר שעבר החליטה לפנות לאילנית הדר ברוש. "יצאתי לעשרות דייטים שלא הצליחו. אמרתי לעצמי, כמה חמורים אני צריכה לעלות עד שאכיר את הנסיך? באתי אליה אשה נבולה, סקפטית. פגשתי אשה נפלאה", היא מספרת. "היא עשתה לי תקשור ורכשתי את טבעת הזוגיות וגם קמיע. יצאתי לדרך

מאוד אופטימית, חשבתי שאם זה לא יועיל, זה לבטח לא יזיק. לאחר שבוע-שבועיים דברים החלו לזוז, להסתדר באורח פלא, אין לי מושג אבל זה עובד, מגנטתי אנשים טובים לחיי. שבועיים אחרי שרכשתי את הטבעת וגם קמיע מיוחד שעשתה לי, הכרתי בחור. זה לא היה זה, אבל מערכת היחסים הזאת החזירה לי את הביטחון בעצמי. כמה ימים לאחר שנפרדתי ממנו, חברה משותפת הכירה ביני ובין משה, בן זוגי, וזה היה בינגו".

 

לפני חודשיים קיבלה זוהר הצעת נישואין ממשה, והם עומדים לעבור לגור יחד.

 

-לדעתך יש השפעה של הטבעת?

"קשה לומר. עובדתית זה עבד אצלי כמו קסם. אין לי הסבר. חמש שנים לבד ללא מערכת יחסים רצינית וקבועה, וכעת אני נמצאת במערכת יחסים עם כבוד, שלווה, שייכות, והכי חשוב - ביטחון. אני מכירה כמה בנות שקנו את הטבעת ועדיין רווקות". 


 

שלוש הנשים שענדו את הטבעת באדיקות מסרבות לומר שזו הטבעת. מבחינתן זו קארמה טובה, ברכה. אבל הן גם אינן יכולות לומר שזאת לא הטבעת. מבחינתן זה שילוב עם מאמץ לצאת לדייטים, התכווננות. ובכל פעם מחדש לצאת לשטח ולהאמין שזה באמת יכול לקרות.

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיקר הכוונה? טבעת הזוגיות
צילום: נועה אייזנשטט
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים