שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סער התקפל: החופש הגדול לא יקוצר

  אחרי ביקורת קשה שספג מהתלמידים, מההורים ומהמורים - כינס שר החינוך, גדעון סער, מסיבת עיתונאים ונאלץ להתקפל באופן מביך מקיצור החופש הגדול

  שר החינוך, גדעון סער, מיהר להודיע על קיצור החופש הגדול - ונאלץ להתקפל באופן מביך. השר סער ספג ביקורת קשה לאחר שהחליט לקצר בשבוע את החופש הגדול, הבין שטעה ואחר הצהריים (יום ב') כינס מסיבת עיתונאים בלשכתו בה הודיע כי החופש לא יקוצר השנה.

   

  "בנסיבות העניין, לצערי הרב אינני יכול ללכת למהלך כפי שתוכנן", הסביר שר החינוך, "בסופו של יום האחריות היא עליי, לא משנה מה אמרו וכמה התהליך היה מוסדר. כמי שעומד בראש המערכת הזו, רציתי להביא שינוי שהוא למיטב הכרתי לטובת כלל הציבור, ואני מצטער שלא הצלחתי להביאו בעיתוי שדובר עליו".

   

  ביטול הקיצור - לא בגלל הביקורת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בחוזר מנכ"ל משרד החינוך, שפורסם לפני שבוע, הודיעו על שינויים בלוח החופשות במשך השנה. לפי החוזר, הלימודים יחלו ביום שישי, 26 באוגוסט 2011, ואילו בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה, וחופשות חנוכה ופסח יוקדמו ביום. מטרת המהלך כפי שהוגדרה היא לאפשר רצף לימודי שלא ייקטע על-ידי חופשות תשרי, וכן לאפשר למורים להקדיש יותר ימי לימוד כדי ללמד את התלמידים על חגי תשרי.

   

  העובדה שההודעה על קיצור החופש נמסרה רק בשבוע שעבר, פחות מחודש לפני סיום שנת הלימודים, אף שהקיצור היה אמור לחול כבר על החופש הגדול הקרוב, עוררה תרעומת בקרב חלק מהתלמידים, ההורים והמורים. גם מי מהם שתמך בעצם השינוי, התלונן על כך שלא ניתנה לו האפשרות להיערך די זמן מראש, וכך עלולות חופשות קיץ שנקבעו מבעוד מועד להשתבש, תלמידים עלולים שלא להספיק לעבוד ולהרוויח כסף כדי לממש מטרות שהציבו לעצמם, והעובדה שהבגרויות גולשות אל תוך תחילת החופש עלולה לקצר אותו עוד יותר עבור הנבחנים בהן.


  במסיבת העיתונאים היום. "האחריות היא עליי" (צילום: עופר עמרם) 

   

  לצד התלמידים וההורים הזועמים על קיצור חופשת הקיץ - התייצבו גם המחנכים. ל-ynet נודע כי בהסתדרות המורים גוברת ההתנגדות להחלטת שר החינוך להקדים בשבוע את פתיחת שנת הלימודים. בדיון שקיימו בסוף השבוע שעבר חברי ההסתדרות, הוחלט

  להציג בפני השר גדעון סער את טענות המורים. "נדרוש ממנו לשנות את ההחלטה", מסר גורם בהסתדרות שטען כי המהלך פוגע בהכנות לשנת הלימודים ובתנאי החופשה.

   

  למחרת הודעתו של סער על קיצור החופש הגדול, חתמו אלפי תלמידים על עצומה ברשת האינטרנט, שקראה לשר החינוך לבטל את החלטתו. אחד מיוזמי העצומה אמר: "אין ספק שההחלטה של שר החינוך מעוררת זעם רב בקרב התלמידים, ולשמחתי היענות התלמידים לעצומה גדולה. אני מקווה שבעזרתה נוכל להשפיע על מקבלי ההחלטות במשרד החינוך".

   

  בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החופש קוצר, אז זהו - שלא. סער
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים