שתף קטע נבחר

מסגד הוצת ליד רמאללה, כתובות "תג מחיר"

ביום שבו מציינים הפלסטינים את כיבוש ירושלים, המציתים כתבו על הקיר בין היתר "עלי עין" - שמו של המאחז הסמוך שפונה בשבוע שעבר. תושבי הכפר: "הושלכו צמיגים בוערים, חלק גדול מהמסגד נשרף". צה"ל מנסה להרגיע

זה נראה כמו עוד פעולת "תג מחיר" של מתנחלים - דווקא ביום רגיש נוסף עם כוננות למהומות בגדה המערבית ובירושלים. אלמונים הציתו הלילה (ג') מסגד בכפר הפלסטיני מורייר, שליד רמאללה. תושבים דיווחו כי על הקירות רוססו כתובות בעברית, ובהן: "עלי עין", "תג מחיר", ו"זו תחילת הנקמה". איש לא נפגע, אך לטענת הפלסטינים נזק רב נגרם למקום התפילה. 


השטיחים החרוכים בתוך המסגד. "צה"ל רואה בחומרה" (צילום: גיל יוחנן)

 

המשטרה חוקרת אם מתנחלים גרמו לשריפה. החשד הוא שהמעשה בוצע בתגובה לפינוי בשבוע שעבר של המאחז "עלי עין", הנמצא בסמוך לכפר מורייר. מחקירה ראשונית של כוחות צבא ומשטרה עולה כי אלמונים פרצו מהחלונות, הבעירו צמיגים ונמלטו מהמקום.

 

ראש הכפר הפלסטיני, פראח אל-נסעאן, סיפר כי מתפללים שהגיעו לתפילת בוקר הופתעו לגלות אש המתפשטת בתוך המסגד. על הגדר החיצונית הם גילו כתובות גרפיטי בעברית. הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן הוציא הוראה מיידית להעביר כספים לשיקומו המיידי של המסגד.


הכתובות על הקיר: "תג מחיר" ו"עלי עין" (צילום: גיל יוחנן)

 

קציני המנהל האזרחי העבירו מסרי הרגעה לפלסטינים, והבהירו כי צה"ל רואה בחומרה מקרי פגיעה במקומות קדושים. צוות זיהוי פלילי של משטרת בנימין חוקר את זירת השריפה. הכניסה למסגד נחסמה כדי לאפשר איסוף ממצאים.

 

בשבוע שעבר הסתיים פינוי מאחז "עלי עין" בעימות אלים שבו נפצעו שישה שוטרי מג"ב וחמישה מתנחלים. במאחז נהרסו ארבעה מבנים, בהם התגוררו שלוש משפחות. המתנחלים טענו כי השוטרים עשו שימוש בכוח רב, והיכו תושבים. מנגד, במשטרה טענו כי שוטרי יס"מ שסייעו למנהל האזרחי בהריסה נתקלו בהתנגדות מסיבית, שכללה חסימת צירים ויידוי אבנים.

 

ביהודה ושומרון הוגברה היום כוננות כוחות הביטחון הישראליים עקב אירועי "יום אל-קודס", לציון יום כיבוש מזרח ירושלים. במשטרה שומרים על רמת הכוננות הגבוהה "מגן 3" עליה הוכרז ב"יום הנכסה" והיא תימשך גם במהלך חג שבועות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנזק בתוך המסגד
צילום: גיל יוחנן
הריסות ב"עלי עין". נקמה?
צילום: באדיבות וועד מתיישבי בנימין
מומלצים