שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מנכ"ל מוזיאון ת"א מרדכי עומר הלך לעולמו

  פרופ' עומר, מהקולות הבולטים בזירת האמנות הישראלית, נפטר בגיל 70 לאחר מאבק במחלת הסרטן. הוא שימש בתפקיד מנכ"ל מוזיאון ת"א מאז 1995. שרת התרבות לבנת: "אבידה גדולה"

  מנכ"ל מוזיאון תל אביב לאמנות, פרופ' מרדכי (מוטי) עומר, הלך הבוקר (ו') לעולמו, לאחר מאבק במחלת הסרטן. בן 70 היה במותו. הלוויתו תתקיים היום ב-15:00 בבית הלוויות ברחוב שמגר, רוממה, ירושלים (הסעות להלוויה יצאו ממוזיאון תל אביב ב-13:30).

   

  עומר נחשב לאחד הקולות החשובים בזירת האמנות הישראלית, אותה עיצב לאורך השנים כחוקר, מחנך, אוצר וגם כמובן מתוקף תפקידו כמנכ"ל מוזיאון תל אביב - תפקיד בו החזיק לאורך כמעט שני עשורים, מ-1995 ועד למותו בבית חולים איכילוב.


  עומר. לא הספיק לחנוך את האגף החדש

   

  "מוזיאון תל אביב לאמנות, רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב יפו ויו"ר חבר הנאמנים, מועצת המנהלים, ההנהלה והעובדים, המומים וכואבים על פטירתו של פרופ' מרדכי עומר", נמסר בהודעה מטעם מוזיאון תל אביב. באוקטובר השנה צפוי להחנך האגף החדש של המוזיאון, אותו יזם עומר. לפני כחמש שנים הוא היה מעורב בהחלטה השנויה במחלוקת לקבל תרומה של סמי עופר, שהלך לעולמו בשבוע שעבר, בתמורה לשינוי שם המוזיאון. צעד זה בוטל לבסוף בעקבות לחץ ציבורי.

   

  לאורך הקריירה האקדמית שלו, עבר תחנות רבות בארץ ובחו"ל - מהאוניברסיטה העברית בירושלים, לאוניברסיטת קולומביה בניו יורק ונוריץ' באנגליה ועד לאוניברסיטת תל אביב, בה לימד. בשנת 1977 ייסד את הגלריה האוניברסיטאית בקמפוס רמת אביב, אותה ניהל מאז. במקביל השתלב בתפקידים שונים כאוצר וכמנהל במוסדות אמנות שונים לאורך השנים.

   

  שרת התרבות לימור לבנת ספדה לעומר: "פרופ' עומר עיצב את דמותו של מוזיאון תל אביב והיווה דמות מפתח בהפיכתו למוזיאון תוסס, מרכזי ובולט בשיח היומיומי עם האמנות הישראלית והבינלאומית. פרופ' עומר ז"ל הקים את קורס המוזאולוגיה הראשון בארץ והעמיד דור שלם של אוצרים וחוקרי אמנות ישראלית. מותו של פרופ' עומר הוא אבידה גדולה מאד לעולם האמנות בישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עומר. עיצב את זירת האמנות
  צילום: באדיבות מוזיאון תל אביב
  לאתר ההטבות
  מומלצים