שתף קטע נבחר

קרן פרמירה תרכוש את השליטה בנטפים

הסכם הרכישה, לפי שווי של 850 מיליון דולר, בין פרמירה לבין ארבעת השותפים המחזיקים ב-61.5% ממניות נטפים נחתם אתמול; ביצועו - בכפוף לזכות הסירוב של חצרים

<< נס טכנולוגיות נמכרה תמורת 307 מיליון דולר

 

קרן פרמירה רוכשת את השליטה בנטפים לפי שווי של 850 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע כי ההסכם בין פרמירה לבין קרנות מרקסטון וטנא והקיבוצים יפתח ומגל, שהם ארבעת השותפים המחזיקים ב-61.5% ממניות נטפים, נחתם אתמול (ו'). זאת בכפוף לזכות סירוב שיש לקיבוץ חצרים, המחזיק ב-38.5% ממניות החברה, המתמחה בטכנולוגיות השקיה וטפטוף.

 

מדובר בהתפתחות מפתיעה לאחר שלפני כשלושה חודשים הופסק מכרז למכירת מניות החברה, כשקרנות אייפקס ופרמירה סירבו לשלם לפי שווי של 900 מיליון דולר.  

 

התאוששות לאחר המשבר העולמי

הסכם בעלי מניות בנטפים קובע שלקיבוץ חצרים שמורה זכות סירוב ראשונה לרכישת המניות של יתר בעלי המניות בחברה. לפני כארבעה חודשים הגישו ארבעת בעלי המניות האחרים בנטפים הצעת מחיר לרכישת מניותיהם בגובה 940 מיליון דולר. חצרים, שמשתף פעולה עם קרן סילבר לייק, השיב בשלילה.

  

הסכם בעלי המניות קובע עוד שבמקרה של סירוב, כפי שאכן קרה, יכולים בעלי המניות האחרים למכור את השליטה במחיר המופחת ב־5% מזו שהציעו לחצרים מבלי שלקיבוץ תהיה זכות סירוב. בכל מחיר נמוך יותר יוכל חצרים לממש את זכות הסירוב.

  

לפי הערכות בשוק ההון, נטפים סיימה את 2010 במחזור של 600 מיליון דולר וברווח נקי של 15 מיליון דולר. מדובר בהתאוששות משמעותית לחברה לאחר שנתיים קשות מאוד בצלם של המשבר העולמי והירידה בביקושים למוצריה.

  

נטפים נכנסה למשבר עם תוכנית התרחבות משמעותית על רקע הערכות לצמיחה משמעותית בשנת 2008. התחזיות לא תאמו את הביצועים, והחברה נאלצה לפתוח בתוכנית התייעלות ולפטר כ־200 מעובדיה לפני כשנה וחצי. את 2008 סיימה נטפים בהפסד של 80 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נטפים סיימה את 2010 ברווח נקי של 15 מיליון ד'
צילום: Index Open
מומלצים