שתף קטע נבחר

בין תחריר לפירמידות: כך נראה "המרגל הישראלי"

שעות אחרי הדיווח על מעצרו של צעיר ישראלי בחשד שריגל בשירות המוסד במצרים, פורסמו במדינה צילומים שלו ליד הפירמידות, מפגין בכיכר תחריר ולבוש במדי צה"ל. במשרד החוץ טענו כי הדיווחים על המעצר מופרכים

אמצעי תקשורת במצרים פרסמו אמש (יום א') תמונות ראשונות של האזרח הישראלי שלכאורה נעצר בחשד שפעל בשירות המוסד כדי לרגל ולגייס סוכנים בקרב המפגינים בכיכר תחריר בקהיר. במשרד החוץ טענו מוקדם יותר כי הדיווחים על מעצר של ישראלי במצרים הם מופרכים.

 

שמו הפרטי של העצור, לפי הפרסום באתר האינטרנט של העיתון "אל-יום אל-סאבע", הוא אילן גורן. לפי הדיווחים במצרים, הישראלי העצור נחקר כבר אתמול על-ידי גורמים בפרקליטות המצרית, שהחליטו להאריך את מעצרו ב-15 יום.

 

בתמונות שפורסמו נראה ה"מרגל" משתתף במספר הפגנות במצרים מניף שלטים בעד המהפכה ונגד ברק אובמה. כמו כן, פורסמו תמונות של הצעיר במהלך שירותו הצבאי, על רקע כיפת הזהב במתחם מסגד אל-אקצא, ליד הפירמידות וגם כשהוא נואם במלון המלך דוד בירושלים.

 

"הסוכן נפצע במלחמת לבנון השנייה" 

מהפרקליטות המצרית נמסר מוקדם יותר כי הישראלי נעצר באחד מבתי המלון בקהיר, לאחר שהמודיעין הכללי מסר כי הוא נשלח למצרים כדי לבצע מספר משימות עבור המוסד - גיוס סייענים, איסוף מידע ומעקב אחר אירועי המהפכה.


"המרגל" מפגין. "אובמה טיפש" 

 

עוד נמסר מהפרקליטות המצרית כי הישראלי הקפיד לשהות במקומות שבהן נערכו ההפגנות, וכי הוא הסית את המפגינים לעורר מהומות אשר יפגעו בסדר הציבורי על מנת לסכסך בין הצבא לבין העם ולזרוע אנרכיה. על פי המודיעין הכללי, הישראלי שירת בצה"ל, השתתף במלחמת לבנון השנייה ואף נפצע במהלכה.

 

במשרד החוץ דחו מוקדם יותר את הדיווחים על מעצר של אזרח ישראלי בקהיר. "אחת לחודש-חודשיים יש כזו ידיעה", אמר גורם רשמי ל-ynet, "זוהי ידיעה מופרכת ועצוב מאד שככה מבקשים לשמר תדמית שלילית ועוינת לישראל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בהפגנה בקהיר
"סוכן המוסד" נואם בירושלים
בשירות הצבאי (משמאל)
בביקור בפירמידות
מומלצים