שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרמטכ"ל הורה על הקמת צוות בדיקה ל"יזכור"
  באחרונה חתמו רבבות בני אדם על עצומת מחאה בעקבות החלטת הרמטכ"ל לפיה תפילת "יזכור" בטקסי הזיכרון תיפתח במשפט "יזכור אלוקים את בניו ובנותיו", ולא ב"יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו". חברי הצוות ייקבעו בימים הקרובים
  הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הורה הערב (יום ג') על הקמת צוות שייבחן מחדש את נוסח תפילת "יזכור". הצוות, שזהות חבריו תיקבע בימים הקרובים, יגיש המלצותיו לרמטכ"ל תוך מספר שבועות.

   

  באחרונה חתמו רבבות בני אדם על עצומת מחאה בעקבות החלטת הרמטכ"ל, לפיה תפילת "יזכור" בטקסי הזיכרון תיפתח במשפט "יזכור אלוקים את בניו ובנותיו", ולא ב"יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו". הרמטכ"ל גנץ אישר לאחרונה את הנוסח האחיד, אחרי שנים של אי-אחדות בטקסים. לפי קביעתו, תפילת יזכור תיפתח במשפט "יזכור אלוקים את בניו ובנותיו", ולא "יזכור ישראל את בניו ובנותיו".

   

  חלק מההורים הביעו הבנה והסכמה לנוסח החדש, אבל אחרים טענו כי מדובר באילוץ של הכלל להשתמש בנוסח דתי, בעוד שרבים מההורים השכולים אינם מרגישים בנוח להשתמש במונחים דתיים ובפנייה לאל אחרי אובדן בנם או בתם.

   

  יהודית ביאלר, אמו של יורם שנהרג בעת שירותו בצה"ל, בקרב עם הצבא המצרי ב-1969, פתחה במחאה לאחר שהזדעזעה כשקראה בעיתון על נוסח התפילה החדש. "אמרתי שעל דבר כזה אני לא מוכנה לעבור לסדר היום. ביקשתי מהנכד שלי לעזור לי, וביום שישי האחרון העליתי את העצומה לאינטרנט. אני חושבת ששינוי הנוסח הוא צעד שעובר כל גבול". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים