שתף קטע נבחר

ארז אפרתי בעליון: "חשבתי שהיא מחבלת"

מאבטח הרמטכ"ל, שנשלח לשמונה שנות מאסר בגין ניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה בתום מסיבת הרווקים שלו, טען כי מצבו באותו ערב גרם לו לפעול "כמו בתרגולת בצבא"

"סיפור מעשה חדש" מבית היוצר של ארז אפרתי. מאבטח הרמטכ"ל, שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה בת 22 בתום מסיבת הרווקים שלו, תיאר היום (ד') את השתלשלות האירועים "מנקודת המבט שלו", הביע צער על המקרה וטען כי במהלכו, חשב שקורבן האונס היא "מחבלת".

 

"אני רוצה לספר לבית המשפט על אותו לילה מנקודת מבטי, שהרגשתי שם בזמן החטיפה של הבחורה המסכנה", אמר אפרתי במהלך דיון בבית המשפט העליון בערעור שהגיש על העונש. "הלכתי בלי כיוון ובלי סיבה, בלי לדעת, הכול חלף לי מול העיניים, הרגשתי את דפיקות הלב, כאילו אתה נצמד למסך והכל חולף מול העיניים שלך, הלכתי ממש מהר. אני ממשיך ללכת לכיוון ורואה דמות שחורה והדמות הולכת לרכב. כמו בתרגולת בצבא, אני פותח את הרכב ושולף את המפתחות מהסוויץ', חשבתי שהיא מחבלת", תיאר אפרתי את האירועים.

 

דבריו עוררו מהומה בבית המשפט. קורבן האונס, שנכחה באולם, פרצה בבכי, ואחותה, שליוותה אותה, שאלה אותו בצעקות: "איך היא הרגישה?". השופט אדמונד לוי התערב ואמר לו כי "זהו סיפור מעשה חדש, ואם אדוני היה מתכוון אליו, הוא היה צריך לספר אותו בבית המשפט המחוזי".

 

"טוב שאדוני מנסה ללמוד"

אפרתי נעצר בנובמבר 2009 בחשד שניסה לתקוף מינית צעירה במתחם הבילויים בנמל תל אביב. שמונה חודשים לאחר מכן, נגזרו עליו שמונה שנות מאסר, שנתיים מאסר על תנאי וכן תשלום פיצויים בסך 150 אלף שקל לקורבן. שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב קבעו כי "התנהגותו מאפיינת עבריין מין סדרתי, שעשה כל שיכול כדי לסיים את ביצוע העבירה".

 

חודש וחצי לאחר שנשלח למאסר, הגיש אפרתי ערעור על העונש. "נדמה כי מדובר בפרשה שהיא טרגדיה רב-צדדית", כתבו פרקליטיו, שטענו כי ההחלטה שגויה, "שכן לא יוחס משקל מתאים לעובדה כי אפרתי לא גרם למתלוננת נזק פיזי ממשי מלבד מספר חבלות מינוריות בחומרתן - עם כל ההבנה למצבה".


אפרתי. "מנסה להבין וללמוד" (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

בתחילת הדיון היום, טען פרקליטו של אפרתי, עו"ד בני נהרי, כי "אין ספק שהתנהגות הנאשם היתה מוזרה, אני לא מקל ראש במקרה, אבל בית המשפט המחוזי עשה מספר טעויות והמשטרה לא עשתה לו בדיקת אלכוהול". הפרקליטות, לעומת זאת, טענה בדיון כי אפרתי היה מודע למעשיו והיה מחובר למציאות. עו"ד טלי אייזנברג ממרכז נגה אמרה כי למתלוננת נגרם נזק נפשי ופיזי רב וכי זהו עונש ההולם את מעשיו.

 

אפרתי התנצל ואמר כי הוא "יודע שהיא חוותה חוויה איומה. אני רוצה להגיד שאני לוקח אחריות על הנזק, על הכאב שגרמתי. אני חושב על זה כל יום. מעבר לזה שאני אומר את זה במילים, אני גם מבצע במעשים. התחלתי טיפול לפני

מספר חודשים כדי להבין מה קרה ואיך הגעתי למצב הזה. אני חופר בעצמי, ברגע אחד החיים התהפכו, הכאב שלה זה הכאב הכי חשוב, אני מנסה להבין וללמוד".

 

בנקודה זו, פנה אליו השופט לוי, ואמר כי "זה טוב שאדוני מנסה ללמוד, אבל ברגע שאדוני מנסה לבנות את חייו מחדש, יש מישהי שחייה נהרסו לחלוטין ושלא בטוח שיש לה מרפא ומזור".

 

בסביבתה הקרובה של קורבן האונס אמרו לאחר הדיון כי שום תירוץ אינו מתקבל על הדעת. "הופתענו כולנו לגלות שגם בשלב זה, לאחר שהודה בעבירות המיוחסות לו ואף הורשע, בחר אפרתי לנסות ולתרץ שוב את מעשה הזוועה שביצע", אמרו מקורביה. "הסבר זה מצטרף לשורת הסברים תמוהים שניסה לספק במהלך כל הדיונים ומחו את זכרה של החרטה שניסה להביע".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפרתי, היום בבית המשפט. "הכול חולף מול העיניים שלך"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים