שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אל גור נגד אובמה: 'לא עשה דבר בנושא האקלים'

  "הנשיא מעולם לא הציג לציבור האמריקני את מימדי המשבר האקלימי", כתב גור במאמר במגזין "רולינג סטון". וגם: "הנשיא שהבטיח שינוי בנושא ההתחממות הגלובלית לא שונה מקודמו"

  סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, אל גור, הפשיל שרוולים ומתח ביקורת על בן מפלגתו הדמוקרטית, הנשיא ברק אובמה. גור האשים את הנשיא האמריקני בכך שאינו קשוח מספיק בטיפול במשבר התחממות כדור הארץ, וכי מאז כניסתו של אובמה לבית הלבן לא קרה הרבה.

   

   

  "אובמה מעולם לא הציג לציבור האמריקני את גודל המשבר האקלימי. הוא לא הגן על המדע מפני התקפות מביכות ולא הגונות, ולא סיפק לקהילה המדעית את הבימה הנשיאותית כדי להציג לציבור את העובדות המדעיות", האשים גור את אובמה במאמר שפירסם היום (יום ד') במגזין "רולינג סטון". 


  הפשיל שרוולים ותקף את הנשיא. גור (צילום: AFP)

   

  בשנת 2000 איבד גור את נשיאות ארה"ב לג'ורג' בוש הבן בעקבות החלטת בית המשפט העליון ונאבק ב"התעלמותו" של בוש מסוגיית ההתחממות הגלובלית.

  סגנו לשעבר של הנשיא ביל קלינטון קיווה שבניגוד לבוש, אובמה יפעל מעבר לנאומים והבטחות בקידום הנושא.

   

  גור, לוחם ידוע ביותר בנושא ההתחממות הגלובלית, החליט להפשיל שרוולים והגדיר במאמרו את הסכם קופנהגן מ-2009 "הסכם נמלץ" ששימש לדבריו כיסוי לחוסר היכולת של ממשל אובמה לאכוף את התחייבויתיו בהסכם משום שאינו יכול לכפות על הקונגרס חקיקה להפחתת פליטת גזי החממה.

   

  "בשנים האחרונות של ממשל בוש-צ'ייני, שאר העולם חיכה לנשיא חדש שיתמודד באגרסיביות עם המשבר האקלימי, וכשהיה ברור שלא יהיה שינוי מעשי מתקופת בוש, האג'נדה של קופנהגן השתנתה מ'איך להשלים את פריצת הדרך ההיסטורית' ל'איך נתרץ את האכזבה המביכה'", כתב גור.

   

  על התקווה של הציבור מאובמה כתב גור: "הבחירה בו לנשיא לוותה בתקווה עזה שדברים רבים שחייבים להשתנות אכן ישתנו. חלק מהדברים שונו, אבל דברים אחרים לא. לרוע המזל, מדיניות האקלים שייכת לקטגוריה השנייה", כתב סגן הנשיא לשעבר. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נשיא חדש, אג'נדה ישנה. גור
  צילום: AFP
  "צריך לפעול מעבר לנאומים והבטחות". אובמה
  צילום: AFP
  מומלצים