שתף קטע נבחר

גרייט וול הסינית מציגה בישראל: טנדר ידני וזול

חברת המזרח, האחראית על יבוא מכוניות לנד-רובר לישראל, מתחילה בימים אלה לשווק את גרייט-וול הסינית. בינתיים רק טנדרים עם תיבת הילוכים ידנית, אבזור בטיחות נמוך במיוחד ותג-מחיר זול, אך בעתיד גם מכוניות נוסעים

טנדר חדש בישראל - גרייט-וול סטיד הסיני. כמעט שנה לאחר שאמור היה להגיע אלינו לראשונה, נוחת בישראל גרייט וול סטיד (Steed), טנדר סיני עם תיבת הילוכים ידנית ותג-מחיר זול במיוחד. על תהליך השיווק אחראית גרייט וול מוטורס, השייכת לחברת המזרח, יבואנית לנד-רובר (ובעבר רובר) לישראל. הסטיד יהיה ראשון במתקפת דגמים מתוכננת של המותג הסיני על השוק המקומי, האמורה להגיע לשיאה בעוד כשלוש שנים. עד אז תיוצג החברה כאן גם עם מכוניות סופ-מיני ומשפחתיות מודרניות. בינתיים, תכירו טנדר סיני ממש זול - החל מ-135 אלף שקל, עם אחריות לשלוש שנים או 100,000 ק"מ.

 

 


 

אבזור בטיחות לוקה בחסר

הטנדר של גרייט וול ישווק בארץ עם מנוע בנזין בנפח 2.4 ליטרים, 125 כ"ס ו-21 קג"מ, נתונים צנועים למדי בעידן הנוכחי. אל יחידה זו תשודך תיבת חמישה הילוכים ידנית, ללא אפשרות לתיבה אוטומטית מקבילה. אף זה בניגוד למקובל בקטגוריית הטנדרים המקומית. אגב, למרות התיבה הידנית והספק המנוע, צריכת הדלק הרשמית עומדת על 10.7 ק"מ לליטר בתנאים משולבים, המציבה את הטנדר בקבוצת זיהום 15, הגבוהה ביותר.

 

בסיס הגלגלים של הסטיד עומד על 305 ס"מ, ואורכו על 504 ס"מ, רוחבו 180 וגובהו 173 ס"מ. כושר ההעמסה שיציע הוא 625 ק"ג, וניתן יהיה לבחור בין הנעה אחורית או כפולה. מרווח הגחון בשני המקרים - 19.4 ס"מ.

 

בכל מקרה, סעיף אבזור הבטיחות אינו נושא להתפאר בו מבחינת היצרנית או היבואנית. הסטיד ישווק בישראל עם שתי כריות אוויר וללא מערכת בקרת יציבות (ESP) הנחשבת לחשובה במיוחד בקרב כלי רכב בעלי יעוד מסחרי , ובעיקר טנדרים המתוכנים להעמסת משקל כבד מאחור. כלי רכב אלה עושים שימוש במערך מתלים פשוט יחסית, הרגיש מאד לשינויי כיוון והעברת משקל. זאת ועוד. הסטיד לא עבר מבחני ריסוק אירופיים אמריקניים, ולהערכת היבואנית צפוי לקבל שלושה כוכבי בטיחות בלבד.

 

אבזור נוחות מרשים

מצד שני, בגרייט וול שמחים לציין כי הסטיד ישווק בישראל בשתי רמות אבזור, כאשר הגבוהה שבהן (DLX) כוללת מערכת ניווט לוויינית המוצגת על מסך מקורי עם חיבור בלוטות', מערכת שמע ושליטה מגלגל ההגה. אגב, כנראה כדי להתמודד עם צריכת הדלק הלא-מרשימה, מציעים בגרייט וול ישראל - 36 תשלומים של 269 שקלים - הסבה לגז עם אחריות יבואן מלאה.

 

לטענת אנשי החברה, תכנית העבודה כוללת מכירת 350 טנדרים עד סוף 2012. ב-2013, בה תכנס חובת בקרת יציבות גם לטנדרים, יגיע לכאן הסטיד עם מערכת מחויבת זו. באותו זמן אמורים להגיע אלינו שני דגמים נוספים של גרייט וול, סופר-מיני מודרנית ורכב פנאי, הנדרשים כדי לעמוד ביעד המכירות לשנת 2015, אותו מעריכה כעת היבואנית ב-5,000 יחידות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים