שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האוטובוסים לא ייסעו בשבת: "פגיעה בסטטוס-קוו"

  חשיפת שינוי לוח הזמנים של חברת דן, שנועדה להסיט את זמני יציאת אוטובוסים למוצאי שבת, עוררה תגובות שונות בקרב הפוליטיקאים. ח"כ ניצן הורוביץ: "זה מעשה נבזי. מדובר בכמה קווים ספציפיים, שבמשך שנים רבות הגיעו לבתי החולים". ח"כ ניסים זאב מש"ס: "כל ההפקרות הזאת שהייתה במדינת תל-אביב, טוב שהיא תיפסק"

  דבר שינוי מועדי תחילת פעילות אוטובוסים בגוש דן, כפי שנחשף ב-ynet, עורר גל של תגובות נזעמות בקרב חברי כנסת מהאופוזיציה. בש"ס דווקא בירכו על ההחלטה לחדש את פעילות האוטובוסים רק אחרי צאת השבת.

   

  לאחר הפרסום ב-ynet, הודיע הורוביץ כי יגיש הצעה דחופה לסדר, ויבקש לכנס את ועדת הכלכלה. "הם פעלו כגנבים בלילה", אמר הורוביץ, "זה מעשה נבזי, כי הוא פוגע ישירות בקבוצות שהכי זקוקות לתחבורה ציבורית: חיילים שחוזרים לבסיסים, זקנים ואנשים ללא רכב. העניין חמור במיוחד, כי מדובר בכמה קווים ספציפיים, שבמשך שנים רבות הגיעו לבתי החולים ולשכונות עם תושבים רבים, שאין להם שום ברירה אחרת מלבד האוטובוס".

   

  לדברי הורוביץ,אשר הצעתו לשינוי הסטטוס קוו בנושא התחבורה הציבורית בשבתות הורדה בשבוע שעבר מסדר היום ברוב מוחץ, באותו דיון בלט בהתנגדותו שר התקשורת. "את ההתנגדות מטעם הממשלה הוביל השר משה כחלון, יקיר העם, שהסביר שאסור לפגוע בסטטוס קוו. עכשיו נחשף מי באמת פוגע בסטטוס קוו ולאיזה כיוון הממשלה הזו מוליכה אותנו. אין לזה אח ורע בשום מקום בעולם".

   

  ח"כ איתן כבל מהעבודה אמר כי יצטרף להורוביץ בעניין זה. "זו חוצפה", הוא אמר, "המעשה הזה גוזל למעשה את כבשת הרש. בעוד שאנחנו נלחמים שתהיה תחבורה ציבורית בכל הארץ, באים ומקדמים מהלך כזה בגוש דן? אני מקווה שחברי הכנסת, מכל סיעות הבית יתגייסו. השאלה היא לא פוליטית, אלא עקרונית ולכן אנחנו חייבים לבלום את המזימה הזאת".

   

   

  "לא הפריעו לאף אחד"

  גם בקדימה זועמים על ביטול נסיעת אוטובוסים לקראת צאת השבת. ח"כ רוחמה אברהם אמרה, כי "אם עד היום הקווים הללו לא הפריעו לאף אחד ולא נרשמה בגללם כל התקוממות, אין כל סיבה לשנות את הנהוג כיום".

   

  חברה למפלגה, ח"כ יוחנן פלסנר, אמר כי מדובר בהחלטה אומללה: "אי אפשר להתפלא על שיעור הצעירים המעורבים בתאונות דרכים עקב שתיית אלכוהול מצד אחד, ומצד שני לא לספק שירותי תחבורה ציבורית במרכז הארץ. הביטול יכול לעלות בסופו של דבר בחיי אדם, וכמובן ברווחה של תושבי המרכז ושל חיילים בחופשה. קיימת מחויבות מצידנו לספק להם אפשרויות לניידות ובשל כך כמובן, צריך לבחון מחדש את הנושא כולו ולבטל את ההנחיה האומללה הזאת".

   

  מנגד, חברי הכנסת החרדים בירכו על המהלך. ח"כ ניסים זאב מש"ס אמר: "אני חושב שגם לתל-אביב מגיעה אווירה של קדושת השבת ולא רק לירושלים. כל ההפקרות הזאת שהייתה במדינת תל-אביב, טוב שהיא תיפסק. הרבה אנשים חשים נפגעים מחילולי השבת בתל-אביב ובהם גם ציבור חילוני שלא שומר שבת. מבחינתו, האווירה של השבת והמסגרת הייחודית של הצביון היהודי שיש בה, הוא חשוב מאוד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ומה חושבים פוליטיקאים?
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים