שתף קטע נבחר

ירד אל העם: מדבדב לא סירב ל'מופלטה הטטרית'

מדי שנה חוגגים בני העם הטטרי ברוסיה את חגם הלאומי של החקלאים, "סבנטוי". במסגרת חג זה נערך פסטיבל שירים וריקודים וכן יריד אוכל שהוכן מהתבואה של השנה האחרונה. השנה זכו הטטרים לכבוד גדול במיוחד ואירחו את האיש החזק במדינה - הנשיא הרוסי דמיטרי מדבדב.  

 

 

צפו בביקורו של נשיא רוסיה ברפובליקת טטרסטן

 

מדבדב הגיע לעיר קאזאן בטטרסטן, רפובליקה בפדרציה הרוסית, ובירך אישית את אנשי המקום. הוא התקבל בתשואות רמות ולאחר שחבש על ראשו את הכיפה הטטרית המסורתית, החל מדבדב - בלי לחשוב פעמיים - לטעום מהאוכל הלאומי של הטטרים שהוגש אל שולחנו - "צ'אק צ'אק", אטריות מטוגנות המצופות סוכר. עם סיום המנה לא שכח הנשיא הרוסי לשבח את המאכל הטטרי: "זה טעים מאוד".

 

לאחר מכן החליט מדבדב לנסות את מזלו כנפח, השתמש בפטיש כמה פעמים וחרט על פרסה ברכה לנפח המקומי שאותה כנראה לא ישכח לעולם. "מאחל לנפח אושר לאומי", בירך מדבדב. "איזה דבר יפה ואפילו לא בושה להראות את זה", התפעל נשיא רוסיה מפרי עבודתו.

 

לאחר שהיה מרוצה מיצירתו, נלקח מדבדב על ידי מספר ילדים מקומיים לריקוד "הרוצ'יוק" המסורתי בפסטיבל "סבנטוי". האיש החזק ברוסיה אף הצליח לומר מספר מילים בשפה הטטרית, המיס את לבבות הנוכחים וגרף מחיאות כפיים סוערות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חבש את הכיפה הטטרית המסורתית. מדבדב
צילום: רויטרס
"איזה דבר יפה". הנשיא הרוסי ניסה את כוחו כנפח
צילום: AFP
מומלצים