שתף קטע נבחר

עלתה צפונה: מערכת "כיפת ברזל" הוצבה בחיפה

לאחר שבחודשיים האחרונים שורר שקט יחסי בדרום, הוחלט להעביר את אחת סוללות כיפת ברזל לצפון - לצורך ניסוי ובחינת המערכות. כך נודע ל-ynet. על פי התוכנית, אמורות סוללות כיפת ברזל להתפרש בעתיד גם במקומות נוספים - גם בגוש-דן

מערכת כיפת ברזל עוברת דירה: מערכת הגנה שהוצבה בחודשים האחרונים בדרום הארץ ואף הוכיחה את יכולותיה מול הרקטות, שנורו לעבר אשקלון ובאר-שבע, ממשיכה את תהליך הניסוי המבצעי שלה והגיעה בימים האחרונים לאזור חיפה.

 

מדובר בחלק מתהליך שבו נבחנים היבטיה המבצעיים של המערכת, במקומות שהוגדרו מראש. הצבתה באזור חיפה נועדה לבחון את כלל המערוכת המרכיבות את הסוללה וההיבטים השונים, שבין המכ"מ לסוללות היירוט.

 

שתי הסוללות של מערכת כיפת ברזל נפרשו בנקודות שונות בדרום הארץ לאור המתיחות ברצועת עזה. גם לאחר שהמצב הביטחוני נרגע, המשיכו במערך ההגנה האווירית להעביר את הסוללות בנקודות שונות בדרום, לרבות באזור אשדוד ושדרות. כעת, במסגרת הניסוי המבצעי, הועלתה סוללה אחת צפונה לאזור חיפה.

 

גורמים צבאיים ציינו כי המערכת ממשיכה לבחון היבטים מבצעיים בכלל הגזרות, כדי להיות במוכנות הגבוהה ביותר במצב חירום.

 

על פי התוכנית, אמורות סוללות כיפת ברזל להתפרש בעתיד גם במקומות נוספים - לרבות

 אזור גוש דן. בחודשים הקרובים צפוי המערך האווירי לקלוט סוללה נוספת, שלישית במספר ובתוך שנתיים תהיה סוללה רביעית.

 

היתרון המרכזי של המערכת היא יכולת הניוד שלה, כך שאפשר להעבירה מגזרה לגזרה בתוך שעות ספורות. מדובר צה"ל נמסר: "מערכת כיפת ברזל ממשיכה תהליך קליטה והפעלה מבצעים ראשונה. מיקום הסוללה נקבע על ידי הגורמים המוסמכים, על פי הערכת מצב והמציאות הביטחונית המשתנה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים