שתף קטע נבחר

"שי ניצן מטרה קלה. משפחתו חיה בפחד"

בכירים במערכת אכיפת החוק מגיבים בחריפות להתקפות מימין, בעקבות מעצר הרב דב ליאור. "הם לא יירתעו עד שייפגעו בניצן", התריעו. "הם יודעים את הרגישות של מי שבא מהציבור הדתי וסופג השפלות בבית הכנסת. בסוף אנשים דתיים לא ירצו לעבוד בשירות המדינה"

מעצרו של הרב דב ליאור, שסירב להתייצב לחקירת משטרה בעניין הסתה, הוביל למתקפה חריפה על מערכת שלטון החוק. היעד המרכזי היה שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה והאחראי על צוות שעוסק בעבירות חופש ביטוי. "פעילי הימין לא יירתעו עד שיפגעו פיזית בשי ניצן או במשפחתו", אמרו היום (ג') ל-ynet גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק. "כנראה שהמטרה שלהם זה להרתיע עובדי ציבור מלעבוד בשירות המדינה". הערב אמור למסור פרקליט המדינה, משה לדור, הצהרה בנושא.

 

בעקבות המעצר אתמול, יצאו תומכיו של הרב לרחובות בירושלים, בשומרון וגם בשדרות. הם הסתערו על בית המשפט העליון וניסו לפרוץ אליו, ובהמשך הפגינו מול ביתו של ניצן. "אנחנו מרגישים מותקפים, משפחתו של ניצן חיה בפחד", ציינו הגורמים. "אנחנו לא רוצים לתאר את ההרגשה שאב המשפחה נמצא בחו"ל ופעילי ימין מנסים לפרוץ בכוח לבית שלו".


המהומה אתמול מחוץ לבית המשפט העליון (צילום: גיל יוחנן)

 

הם דחו את הטענות לאפליה כביכול נגד אנשי ימין, בעוד אנשי שמאל שמתבטאים בחריפות לא נחקרים. "בתקופה האחרונה נפתחה חקירה נגד פעיל השמאל גדעון ספירו שכתב מאמר באתר אינטרנט על ירי המתנחלים, בנוסף נפתחות חקירות רבות נגד אנשי דת מוסלמים שקוראים קריאות 'מוות ליהודים'.

לו דב ליאור היה אימאם, הוא היה כלוא בכלא כבר לפני שבוע".

 

הגורמים הוסיפו ותקפו: "לאן הגענו? אשתו וילדיו של ניצן נמצאים בבית באותו זמן שהוא מגן עלינו, על מדינת ישראל, בפורום בינלאומי. עד לאן המצב יכול להתדרדר?".

 

מי שמותקף בעיקר, טענו הגורמים במערכת אכיפת החוק, הם אנשי ציבור בעלי רקע דתי, שבסופי השבוע כשהם מגיעים לבתי הכנסת, מתקבלים בבושת פנים. "פעילי הימין יודעים את הרגישות הזאת ולכן דואגים להתקיף אותם ואת משפחותיהם. התוצאה היא שאנשים דתיים לא ירצו לעבוד במערכת אכיפת החוק. זה מה שאנחנו רוצים? יש אנשים יותר חלשים באופי משי ניצן שיפחדו להתעסק בדברים האלה. זה מה שיקרה בסוף".

 

הגורמים הבכירים הדגישו כי בניגוד לטענות אנשי הימין, מי שמקבל את ההחלטות הם פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה. "צריך להדגיש, ניצן הוא לא זה שמחליט לחקור ולעצור. לגורמים הפוליטיים כנראה יותר קל להתמקד בו. יותר נוח לנהל קמפיינים תקשורתיים נגד בן אדם ספציפי שאפשר להתמקד בו. צריך להדגיש כי בפרשת 'תורת המלך', ניצן לא קיבל את ההחלטות לבדו, אלא בשיתוף פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שי ניצן. "לא קיבל ההחלטות לבד"
צילום: נועם מושקוביץ
כרוז שהופץ נגד שי ניצן
צילום: באדיבות הקול היהודי
הרב דב ליאור. "אם היה אימאם, היה כלוא לפני שבוע"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים