שתף קטע נבחר

המחאה הצליחה: קו 45 לא יבוטל בינתיים

מאבק הסטודנטים ועיריית גבעתיים נשא פרי, ומשרד התחבורה הודיע שהקו לאוניברסיטת ת"א יוקפא עד לבחינת סקר חדש

ניצחון למאבק: אחרי המחאה ופתיחת הקמפיין האינטרנטי הבוקר (יום ד') מצד אגודת הסטודנטים בתל-אביב ועיריית גבעתיים, במשרד התחבורה החליטו להקפיא את ביטולו של קו 45 - חלק מרפורמת התחבורה הציבורית בגוש דן שתיכנס לתוקפה ביום שישי.

 

רפורמה בתחבורה הציבורית  - כל מה שרציתם לדעת ב-ynet: 

 

בשבועות האחרונים טענו בעירייה ובאגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א

 כי הקו ששימש במשך שנים רבות את צעירי העיר גבעתיים ואת הסטודנטים שלה לאוניברסיטאות ת"א ובר אילן, בוטל בניגוד לסיכומים מוקדמים עם משרד התחבורה.

 

בעקבות מחאתם של הסטודנטים ושל ראש העיר ראובן בן שחר, הוחלט לקיים סקר חדש ומשותף שיבחן שוב את כמות הנוסעים בקו. יחד עם זאת, ביטול הקו תוכנן לצאת לפועל - ומובילי המחאה חששו שהעובדות כבר ייקבעו בשטח באופן בלתי הפיך. אלא שבשיחה שהתקיימה הערב בין נציגי העירייה לבכירים במשרד בתחבורה, הוחלט על הקפאת השינוי עד לקבלת תוצאות הסקר.

 

במשרד ציינו כי בשל הסמיכות למועד תחילת יישום הרפורמה יהיה ניתן להשיב את קו 45 ללוחות הזמנים שתוכננו מראש רק מהשבוע הבא, כלומר לפי הערכות הקו לא יפעל מיום שישי עד תחילת שבוע הבא.

 

לא מדובר בשינוי הראשון שעורך משרד התחבורה כתוצאה מלחץ ציבורי, על אף ההשקעה הרבה שהושקעה בתכנון הרפורמה. במהלך השבועיים האחרונים, בעקבות מחאה של תושבי יפו הוחלט להשיב את קו 46 שהועתק מרחוב יפת, שנחשב לרחוב המרכזי בשכונת עג'מי, לשדרות ירושלים, למסלולו המקורי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עולים על הקו
צילום: ירון ברנר
מומלצים