שתף קטע נבחר

אליפות הרפואה בצה"ל: המסתערבים ראשונים

צוותים רפואיים מיחידות צה"ל השונות זחלו, דימו תנאי לחימה והביאו נפגעים מ"שטח האויב" במהלך אליפות צה"ל לרפואה שנערכה בבה"ד 10

בבסיס ההדרכה של חיל הרפואה נערכה היום (ה') לראשונה אליפות הרפואה של צה"ל. עשרות צוותים רפואיים מיחידות שונות התחרו זה בזה במתן טיפול תחת אש, תפקוד באירוע רב נפגעים ותפעול מכשור רפואי.

 

 

המארחים, סגל ההדרכה של בה"ד 10, קטפו פעמיים את המקום הראשון וזכו בשני מכשירי טלוויזיה. קצין הרפואה הראשי, תת-אלוף ד"ר נחמן אש, הביע שביעות רצון מהתחרות. בשיחה עם ynet הוא אמר: "המטרות שלנו ביום הזה הושגו עוד לפני שהחל, בגלל ההכנות שעשו כולם".


תא"ל אש עוקב מקרוב אחרי המתחרים (צילום: הדר כהן)

 

לצד הפעילות השגרתית של החובשים והרופאים בצה"ל, חלק ניכר מזמנם מוקדש להכנות למלחמה. גם במסגרת האליפות, שאורגנה על ידי מפקד בה"ד 10, אלוף-משנה דני מושיוב, הושם לא מעט דגש על טיפול בנפגעים בזירה מאוימת. הצוות הרפואי נדרש לזחול, לעבוד במהירות בתנאי לחימה ולהביא את הנפגעים משטח האויב לישראל.

 

"אנחנו מצפים שבעימות הבא נדרש לפעול בתנאים מורכבים יותר, ולכך אנו נערכים", אמר תת-אלוף אש ל-ynet. לדבריו, לאור המורכבות הכרוכה בתפקיד, הצוותים הרפואיים עוברים גם הכנה מנטלית.

 

מסורת חדשה

הוא הוסיף כי בקרוב יתחילו פלוגות הרפואה בחטיבות החי"ר לעשות שימוש בנגמ"ש המרכבה, שיוסב לטיפול רפואי, וכן בסבלי חי"ר - כלי רכב שישמשו להכנסת ציוד כבד לשדה הקרב, כמו ציוד החייאה וחמצן, שעד כה לא הוכנסו לשטח הלחימה בשל משקלם.

 

באליפות השתתפו יחידות שזכו במקומות הראשונים בתחרויות המוקדמות. מבין היחידות המיוחדות, קטפה את המקום הראשון יחידת המסתערבים של אוגדת יהודה ושומרון. למקום השני הגיעה יחידת מגלן, ובמקום השלישי יחידת דובדבן. בבית המרפאות העורפיות ניצח בסיס חיפה של חיל הים, ואילו אגד ארטילרי 282 קטף את הניצחון מבין יחידות השריון והתותחנים.

 

סגל בה"ד 10 ניצח פעמיים: פעם אחת בתחרות בין גדודי החי"ר, שם התחרו החובשים הקרביים, המשמשים כמדריכים בבסיס ההדרכה, ופעם נוספת בבית האוגדות, שם התחרה סגל הכשרת היסוד של הבה"ד. בקרב יחידות חיל הרגלים, הגיעה חטיבת הנח"ל למקום השני וחטיבת גבעתי הגיעה למקום השלישי.

 

תא"ל אש, שהסתובב בין התחנות השונות במהלך התחרות, הודיע כי מעתה תיהפך למסורת קבועה. "זאת הזדמנות טובה לתרגל פעם נוספת את המשימות שלנו, דרך העדכונים האחרונים ועל בסיס אירועי אמת שהתרחשו. התחרות מכניסה הרבה התלהבות ומוטיבציה לצוותים הללו, שימשיכו להיות הכי מוכנים שאפשר לקראת היום בו יזדקקו להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתחרים בפעולה
צילום: הדר כהן
מומלצים