שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יעקב נאמן: הרבנות אשמה במשבר הגיור
  שר המשפטים יצא הערב במתקפה חריפה נגד הממשלה והרבנות, והאשים אותן באחריות ישירה למשבר הגיור. "המכשולים שהמדינה שמה בנושא הם אסון לאומי", קבע. "זה כתב אישום חמור מאוד שאני נושא בלבי למעלה מ-10 שנים"
  שר המשפטים, יעקב נאמן, תוקף בחריפות את הממשלה ואת הרבנות הראשית, ותולה בהן את האחריות למשבר הגיור : בכינוס בנושא שנערך הערב (ה') בירושלים, האשים נאמן כי "המכשולים שמדינת ישראל - ואני מדגיש: מדינת ישראל - שמה בנושא הגיור, הם אסון לאומי". עוד אמר, כי "הרבנות הראשית אשמה במצב הקיים". לדבריו, "בחו"ל היו פותרים את הבעיות האלו בקלות", אך בארץ זה לא קורה מטעמים "גועליציונים".

   

 1. הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  בטקס סיום המחזור הראשון של בית המדרש לענייני גיור, שנערך ב"בית מורשה" בירושלים, טען שר המשפטים: "כולנו שכחנו את ציווי התורה 'ואהבתם את הגר'. מחקו לנו את זה מהתורה. זה איום ונורא מה שקורה פה. אפשר לחשוב שזה נכתב על ידי רב רפורמי או קונסרבטיבי. זה ציווי התורה!

   

  "מדינת ישראל צריכה לראות כבעיה לאומית ממעלה ראשונה את קליטתם - לא רק של 300 אלף האזרחים שהם מזרע ישראל, ואינם יהודים על פי ההלכה - אלא את של כל העלייה המבורכת מברית המועצות לשעבר. כל בתי החולים בארץ היו מתמוטטים אלמלא הייתה מגיעה העלייה מחבר העמים... האנשים האלה חירפו נפשם והגיעו למדינת ישראל, הצילו את כלכלתה ואת מערכת הבריאות שלה, וחלק מהם מהווים גם מרכיב חשוב ביותר במערכת הביטחון".

   

  "נושא בלבי כתב אישום חמור"

  נאמן הטיח ביקורת חריפה על הרבנות הראשית, שלטענתו אינה מאמצת את המלצות ועדת הגיור בראשותו,

  לאפשר עבודה של דיינים מתנדבים במערך הגיור – תחילה מנימוקים משפטיים, ולאחר מכן למרות חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה שאישרה זאת.

   

  "אלה לא עורכי דין ולא שחקני קבוצות כדורסל, אלא רבנים שיש להם סמיכה לרבנות מהרבנות הראשית, שיאושרו על ידי מרן הראשל"צ הרב עמאר שליט"א לכהן בבתי דין מיוחדים לגיור, ושיעשו את זה בהתנדבות". לדבריו, אם רבנים מתנדבים יכולים לערוך חופות והשיא בני זוג, ואזרחים יכולים להתנדב במשטרה – גם דייני גיור יכולים להיות מתנדבים.

   

  "שלא יגידו שגופים אחרים אשמים במצב הקיים", אמר נאמן על הרבנות הראשית. "זה כתב אישום חמור מאוד שאני נושא בלבי למעלה מ-10 שנים".

   

  "בבני ברק מגיירים תמורת כסף"

  שר המשפטים רמז כי הקשיים שמערימים החרדים על הגיור הממלכתי, אינם נובעים באמת מחששות הלכתיים, כשסיפר כי בתי דין בבני ברק מגיירים גויים גמורים תמורת כסף. לדבריו, הוא עצמו נחשף למקרה בו אושר גיורה של אישה יפנית שנתיים בלבד לאחר שהגיעה לארץ, אחרי ששילמה על כך 5,000 דולר.

   

  יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין ("ליכוד"), שהשתתף באירוע, טען כי העולים רוצים להתגייר כדי להידמות לחבריהם "ההייטקיסטים מהרצליה", אך במקום זאת דורשים מהם "להפוך לחרדים מבני ברק, או לכל הפחות

  לשר יעקב נאמן" כתנאי לגיור. לדבריו, "הפיתרון יקרה כאשר ישתנה המצב הדמוגרפי בישראל, והאוכלוסייה הדתית תהפוך לגורם מרכזי יותר, או לחילופין, באמצעות חינוך יהודי לכלל מיליון העולים החיים במדינת ישראל".

   

  פרופ' בני איש-שלום, נשיא "בית מורשה" שבו פועל המכון למדיניות הגיור ע"ש טריגובוף, אמר כי בישראל חיים כיום למעלה מ-90 אלף ילדים מתחת לגיל 18 שנולדו במדינת ישראל, ושכל זהותם היא יהודית וישראלית, אך הם אינם יהודים על פי ההלכה. "מדובר בדור שלם שחייבים למצוא לו פיתרון ולחבר אותו לעם היהודי ולמדינת ישראל".


 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יעקב נאמן: הרבנות אשמה במשבר הגיור"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר יעקב נאמן
  צילום: גיל יוחנן
  מה עם הציווי לאהוב גרים?
  מומלצים