שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בני עקיבא מציגה: קייטנת "כלא" למען פולארד
  בניסיון להגביר את המודעות למאסרו של ג'ונתן פולארד, עשרות חניכים יהיו "אסירים" בסניף שהומר ל"כלא". המזון - לחם וגבינה, ה"סוהרים" - בני ישיבות, ההשכמה - ב-6:00 בבוקר. רכז ההדרכה: "מבין את הרגישות, אבל זו יוזמה של הנוער"

  מי רוצה להיות אסיר? סניף בני עקיבא בעמק המצלבה בירושלים הפך היום (ב') ל"בית כלא שמור", שבו ישהו בשבוע וחצי הקרובים "אסירים" חניכי התנועה הדתית וכמה נערים פעילי מרצ, שינוהלו על-ידי מדריכים-"סוהרים". בבני עקיבא קוראים ליוזמה קייטנת "חום ליונתן" שמטרתה להגביר את המודעות לשהותו הארוכה של המרגל הישראלי ג'וונתן פולארד בכלא האמריקני.

   

  אל "הכלא" שבנו בעצמם, נכנסו החניכים (בני 15-18) בתאריך סמלי - 4 ביולי, יום העצמאות האמריקני. הסניף הוקף גדרות תיל, במקום חולצות טריקו החניכים ילבשו מדי אסירים, ואת השוקו והלחמניה יחליפו לחם וגבינה. הנסיעה ל"סופרלנד" הומרה בהשכמה בשש בבוקר למסדרים ו"עבודות שירות".


  ה"אסירים" בכניסה לכלא (צילום: צביקה קליין)

   

  את "בית הכלא" מנהלים בחורי ישיבה מעל גיל 18, שאמורים לנהוג בקייטנים שלהם בנוקשות. לאחר ההשכמה ו"ספירת האסירים" ייצאו החניכים לאזורים מרכזים בעיר כדי להחתים עוברים ושבים על עצומות לשחרורו של פולארד. לארוחת צהרים הם יקבלו לחם ונקניק, ובשעות אחרי הצהריים ישמעו הרצאות מפי רבנים כמו הרב שלמה אבינר, ויפגשו עם חברי כנסת שונים מ"הבית היהודי" ומ"קדימה". בערב יקבלו לחם ושוקולד וישלחו לישון על מזרונים שהונחו על הרצפה.

   

  "המטרה היא לעלות את הנושא של יונתן פוארד למודעות הציבורית" מסביר יוני ורנר, רכז הדרכה של מחוז דרום. "אנחנו רואים בפולארד יהודי שמוסר את חייו למען המדינה. אנחנו לא מתיימרים לשכנע את הממשל הידידותי בארצות הברית, אנחנו אומרים לממשלה שלנו שהיא צריכה לעשות את הכל כדי להביא לסיומה של הטרגדיה הנוראית הזו. אין סיבה שפולארד לא יהיה פה מחר".

   

  הכלא שלכם מזכיר את הצינוק שעשו לגלעד שליט והתקבל בציניות.

   

  "כבר לפני שלושה חודשים התחלנו את החשיבה על בית הכלא, עוד לפני שמישהו שמע על הצינוק. במקרה זה הצטלב. אבל יש הבדל מאוד גדול ביניהם. פה מדובר בבני נוער שלא בחרו לעשות את זה מול התקשורת, ולא מצטלמים לשעה, אלא תורמים שבוע וחצי מהחופש הגדול שלהם".

   

  הכנסת בני נוער לבית כלא, גם אם הוא לא אמיתי, לא נראית לכם בעייתית?

   

  "אני חושב בדיוק ההפך. אני מבין את הרגישות, אבל כל היוזמה באה מהנוער. הם ביקשו את זה, הם הובילו את היוזמה, וגם הם בנו לעצמם את הכלא. זה בא ממקום מאוד אמיתי. יש בהם נכונות לוותר על כל הנוחיות שהם הורגלו בה, לוותר על

  הפייסבוק, על המחשב, הסרטים, על האפשרות לקום וללכת לישון מתי שבא להם, רק בשביל לבוא לכאן ולהרגיש כמו יונתן פולארד. אני חושב שזה מראה איזה נוער נפלא יש לנו. אפילו בני נוער של מרצ ששמעו על היוזמה הצטרפו אלינו"

   

  למה קייטנת הכלא של פולארד ולא הצינוק של גלעד שליט?

   

  "אנחנו עוסקים כל השנה בגלעד שליט. עשינו למענו ערבי תפילה ולימוד והרגשנו שבמקביל לעשייה המבורכת עבורו, צריך לדאוג שגם הנושא של פולארד לא יוזנח".

   

  דובר נוער מרצ, ירין שכטר: "אנו רואים את עצמנו מגוייסים לחלוטין למאבק לשחרור פולארד, ופועלים בשיתוף פעולה עם בני עקיבא וכל שאר הארגונים שלוקחים חלק במאבק החשוב הזה. מעבר לעובדה שמדובר באדם שפעל למען מדינת ישראל ובשליחותה, לאחר 26 שנה יש כאן מקרה מובהק של הפרת זכויות אדם. עשרות בכירי ממשל, ביטחון ומשפט אמריקנים כבר קראו לשחרורו וקבעו שהמאסר לא רק חסר פרופורציה אלא גם נבע מהאשמות שווא. אי-אפשר לתמוך בשוויון ובזכות לצדק, מבלי להתגייס בכל הכוח להפסקת הטרגדיה הזו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים