שתף קטע נבחר

פריאל: הועמדתי לדין בגלל שאני אשתו של ברק

רעייתו של אהוד ברק ביקשה לבטל את כתב האישום שהוגש נגדה בגין העסקת עובדת זרה. "העובדה שמדובר באשת שר הביטחון היוותה שיקול מרכזי בטיפול בפרשה", כתב פרקליטה, שטוען גם לחריגה מסמכות וממדיניות האכיפה

נילי פריאל, רעייתו של שר הביטחון אהוד ברק, הגישה היום (ה') לבית המשפט האזורי לעבודה בתל אביב בקשה לבטל את כתב האישום שהוגש נגדה בגין העסקת עובדת זרה. לטענתה, כתב האישום גובש על יסוד שיקולים זרים, תוך הפגנת אכיפה בררנית, ובגלל היותה רעיית שר הביטחון.

 

פריאל, באמצעות עו"ד נבות תל-צור, טוענת כי ייחוסה המשפחתי אינו רלוונטי ולא היה אמור לשמש שיקול כלשהו בהחלטת רשויות האכיפה, "אך למרבה הצער העובדה שמדובר באשת שר הביטחון היוותה שיקול מרכזי בטיפול בפרשה זו, שיקול בעטיו סבלה כבר הנאשמת ממסכת תמוהה ומסורבלת של הליכים פרסומיים ונזקים אשר זה מכבר חרגו מכל מידה מתחייבת לנוכח נסיבות תיק זה".


ברק ופריאל. "פרסומים בלתי פוסקים" (צילום ארכיון: AP)

 

עו"ד תל-צור טוען כי לפריאל נגרם עד כה "עינוי דין קשה כתוצאה מפרסומים בלתי פוסקים שליוו את הפרשה" ומוחה על הושבתה על ספסל הנאשמים לצד "סוחרים ועובדים זרים, בעלי עסקנים, קבלני שיפוצים וחקלאים המעסיקים שוהים בלתי חוקיים, פלסטינים מהשטחים ומספר רב של עובדים אחרים".

 

הפרקליט אמר כי אין לפטור את פריאל כליל מאחריות להעסקת העובדת הזרה והבהיר כי לא יבקש שפרשה זו תסתיים ללא הטלת קנס מנהלי. עם זאת, הוא טוען כי מדובר בעבירה מנהלית, ולא נתקיימו נסיבות חריגות כלשהן המצדיקות סטייה מהכלל הרגיל. 

 

"אפליה פסולה"

רעייתו של שר הביטחון טוענת גם כי הוחלט להגיש נגדה כתב אישום בניגוד להוראות הדין ולמדיניות האכיפה הנהוגה בדרך כלל, וכי בכלל נהוג להטיל קנסות מנהליים בגין עבירות מסוג זה. לדבריה, מדובר באפליה פסולה שאין להסכים איתה.

 

כמו כן, היא טוענת כי מכיוון שמדובר בעבירה מנהלית - ההחלטה להעמידה לדין פלילי מהווה

חריגה מסמכות. נימוקי משרד הפנים להגיש נגדה כתב אישום, לדידה, אינם עומדים במבחן הביקורת ואינם עולים בקנה אחד עם הוראות החוק ועם הנחיית היועץ המשפטי לממשלה.  

 

פרשת העובדת הזרה התפוצצה בדצמבר 2009, אך החקירה נסגרה לאחר שהעובדת לא אותרה. בסוף 2010, לאחר שהעובדת וירג'יניה נמצאה, נפתחה החקירה מחדש.

 

פריאל ביקשה מהיועץ המשפטי לממשלה להסתפק בקנס, אך הוא החליט להעמידה לדין - ולפני ארבעה חודשיים הוגש נגדה כתב אישום בגין העסקה שלא כדין, העסקה ללא חוזה עבודה והעסקה ללא ביטוח רפואי. אם תורשע פריאל, העונש הצפוי עשוי לנוע בין קנס כספי של עד כמאה אלף שקלים או חלופת מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
"עינוי דין קשה". נילי פריאל
צילום: יריב כץ
העובדת הזרה, וירג'יניה
צילום: ערוץ 10
מומלצים