שתף קטע נבחר

אישום: חיילי מג"ב בעטו ושברו שיניים במחסום

שני לוחמי מג"ב מואשמים בתקיפת שוהים בלתי חוקיים שניסו להיכנס לישראל ובאיומים עליהם שלא יתלוננו על המעשים

סטירות, דחיפות, בעיטות לישבן ואיומים - כך, על פי כתב אישום, נהגו שני לוחמי מג"ב בפלסטינים שניסו לעבור לשטח ישראל מבלי שיבחינו בהם. המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (ב') כתב אישום נגד שני לוחמי מג"ב במחסום עזאיים, סמוך לבית לחם. גנדי מזביץ, בן 22 ממעלה אדומים ומשה אלקובי, בן 21 מקריית ביאליק, מואשמים בתקיפת שוהים בלתי חוקיים, איומים עליהם ושיבוש הליכי משפט.

 

מכתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים באמצעות עו"ד ליאת יונניאן מהמחלקה לחקירות שוטרים, עולה כי בינואר 2010 הגיע למחסום צאלח ראני, תושב הכפר אל חאדר שליד בית לחם, על מנת להיכנס לשטח ישראל ולעבוד. הוא ומספר פלסטינים נוספים המתינו לשעת כושר להיכנס לישראל בלי שלוחמי מג"ב יבחינו בהם.

 

אולם, בשלב מסויים הבחין כוח מג"ב בראני ובחבריו, עצר אותם - והעמיד אותם בסמוך לגדר קטנה שהיתה במקום.

 

בשלב זה, נטען בכתב האישום, סטר מזביץ לפלסטינים, בעט ברגליהם, דחף אותם קדימה לעבר הגדר, בעט בישבנו של ראני ודחף אותו. מעוצמת הדחיפה, טוענים במחלקה לחקירות שוטרים, נפל ראני, ובשלב זה בעט בו אלקובי בחוזקה בפניו - בעיטה שהביאה לשבירת כתר משיניו.

 

לאחר האירועים האלימים המתוארים בכתב האישום, הובלו ראני ושאר הפלסטינים למחסום. במקביל, התקשר מזביץ לשוטר נוסף שהוצב במקום וביקש ממנו לפעול לשחרורו של ראני כדי שלא יתלונן נגדו ונגד אלקובי. בשלב זה, החזיר אלקובי לראני את תעודת הזהות שלו ואיים עליו כי "אם אני אראה אותך פה, אני אשבור לך את הראש". השניים מואשמים

בתקיפת סתם, שיבוש מהלכי משפט ואיומים.

 

לפני כשבוע, הורשעה שני סביליה, שוטרת מג"ב, במסגרת עסקת טיעון, בהתעללות בקטין או בחסר ישע, איומים ומעשה פזיזות ורשלנות. סביליה התעללה בעציר פלסטיני בן 17, כיוונה אקדח לראשו ולחצה על ההדק תוך אמירת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות". במסגרת עסקת הטיעון, הוסר סעיף תקיפת קטין חסר ישע, וסביליה הודתה כי ביצעה את העבירות המיוחסות לה בכתב האישום המתוקן, מתוך מניע של גזענות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. בעיטה ששברה כתר
צילום: אוהד צויגנברג
אילוסטרציה. איומים שימנעו הגשת תלונה
צילום: אתר פאנט
מומלצים