שתף קטע נבחר

סערה ברשת: חייל קרבי תועד בועט בגור חתולים

סרטון באורך של 6 שניות הספיק להצית בימים האחרונים מצוד וירטואלי אחרי זהותו של חייל צה"ל מיחידה קרבית, שתועד על ידי חברו, כשהוא מפתה גור חתולים ג'ינג'י להתקרב אליו, ואז בועט בו בעוצמה רבה. מצ"ח פתחה בחקירה

בימים האחרונים סוערת הרשת החברתית "פייסבוק" בעקבות סרטון באורך של שש שניות בלבד, בו צולם חייל צה"ל המשרת ביחידה קרבית, כשהוא לבוש במדים, ככל הנראה בשטח של בסיס צבאי.

 

החייל שתועד בפנים גלויות, נצפה מפתה באמצעות פיסת מזון, גור חתולים ג'ינג'י כדי שיתקרב אליו. כשהחתול הגיע בסמוך לרגליו של החייל, הוא בעט בו בעוצמה והחתול הועף לעבר פח אשפה במרחק של מספר מטרים מהחייל. פניו וזהותו של החייל, בנוסף לשם יחידתו הצבאית נאסרו לפרסום על ידי צה"ל.

 

החייל מקרב את גור החתולים ובועט בו בעוצמה (מתוך הסרטון)

 

צה"ל: "אירוע חמור. נפתחה חקירת מצ"ח"

למרות שהסרטון הורד מהרשת, החלה הפצה של תמונות החייל על ידי הגולשים במטרה לאתר את זהותו ולדלות פרטים נוספים על מקום השירות הצבאי שלו. בתמונות שהופצו ונלקחו מתוך הסרטון, נטען כי החתול מת בעקבות הבעיטה, אך אין לכך אישור ודאי.

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" פנו למשטרה ולמפקד המשטרה הצבאית, בבקשה שיחקרו בהקדם את ההתעללות לכאורה.

 

"מדובר במקרה התעללות קשה של חייל במדים ואני קוראת לרשויות לחקור את החייל ואת האדם שצילם את המעשה", אומרת אתי אלטמן, דוברת העמותה. "אנחנו רואים זאת בחומרה בעיקר בגלל שידוע לנו כי אין זה מקרה בודד בתוך הצבא כנגד חתולים. אנו מבקשים שינקטו צעדים בהתאם".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפניית ynet כי "בצה"ל רואים את האירוע בחומרה רבה. המקרה הועבר לידי המפקדים ויטופל בהתאם". בצה"ל אישרו כי הבוקר (ד') נפתחה חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת והדגישו כי בסיומה יועברו הממצאים לפרקליטות הצבאית.

 

עוד בערוץ בעלי-חיים:


פורסם לראשונה 12/07/2011 17:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החייל מפתה את החתול להתקרב אליו. מתוך הסרטון
מומלצים