שתף קטע נבחר

2 קסאמים בנגב המערבי; נזק נגרם לבית

סמוך לשעה 22:15 נשמעה אזעקה בכמה אזורים בנגב המערבי. רקטה גרמה נזק לבית באחד היישובים בשדות נגב, רקטה שנייה התפוצצה בשטח פתוח

הירי מרצועת עזה נמשך גם אמש (יום ג'): שתי רקטות קסאם נורו מרצועת עזה לשטח המועצה האזורית שדות נגב. אחת הרקטות גרמה נזק קל לבית ביישוב שבמועצה. הרקטה השנייה התפוצצה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים.

 

ראש המועצה האזורית שדות נגב, מאיר יפרח, אמר: "כנראה שאנחנו רואים את התוצאות של ספטמבר, ההולך ומתקרב. אני מקווה שצה"ל יגיב ביד קשה למה שקרה ושלא תהיה הסלמה. ההערכות הן שלקראת ספטמבר תהיה הסלמה, אבל אני מקווה שנתבדה והתקופה הזו תעבור בשלום, במיוחד בגלל שבזמן הזה כל הילדים נמצאים בחופש ובבית".

 

ביישובי עוטף עזה אמרו כי לא התקבלו הנחיות חדשות, במיוחד לאור העובדה שמדובר בחופש הגדול. ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר: "בכל השבוע האחרון יש מעין חזרה לאירועי הירי, לא במתכונת של הסלמה, אבל בהחלט יש ירי שהחל באחרונה".


מקום נפילת אחת הרקטות, הערב (צילום: רועי עידן)

 

הוא הביע חשש מהסלמה באזור: "עושה רושם שהשלטון בעזה משחרר את הרסן, שנטל על עצמו מאז אירוע הירי של הנ"ט לעבר האוטובוס באפריל האחרון. היו לנו בהחלט שבועות נעימים מאוד ואנחנו מקווים שהשקט יישמר". לדברי שוסטר, המועצה לא קיבלה הנחיות מיוחדות לשנות את הרגלי התנועה ביישובים.

 

גם בשדרות עוקבים בדאגה אחר האירועים בשבוע האחרון. בעירייה התכוננו לשביתה ממושכת, שהיתה אמורה להתחיל השבוע, אך היא נדחתה.

 

בלילה שבין שבת לראשון זוהו ארבעה שיגורי רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל. שתיים פגעו

 בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון, אחת התפוצצה בשטח הרצועה, ואחת ההתרעות התבררה כאזעקת שווא. לא היו אז נפגעים או נזק.

 

כמה שעות לאחר מכן, במהלך הלילה, דיווחו מקורות פלסטיניים ברצועת עזה כי חיל האוויר תקף שטח פתוח שנמצא בין שכונת סג'עיה לשכונת זיתון, מזרחית לעיר עזה. על פי הדיווח נגרם נזק למפעל בטון באזור והדי הפיצוץ העז נשמעו ברחבי הרצועה.

 

 Read this article in English

 


פורסם לראשונה 12/07/2011 22:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום הנפילה, הערב בדרום
צילום: רועי עידן
מומלצים