שתף קטע נבחר

פ"ת: מרדף אחרי גנבים הסתיים במותו של סוס

מנהל סיירת המושבה העירונית ניהל מרדף אחרי חשודים בגניבה. השניים נסעו על עגלה הרתומה לסוס ודהרו בפראות ברחבי העיר. "הם נתנו לסוס מכות רצח וגם אחרי שהתרסקו איתו, הכריחו אותו להמשיך לרוץ בלי הפסקה", סיפר איש הסיור. השניים נמלטו, לא לפני שנטשו את הסוס למות בשכונת מגורים

אנשי סיירת המושבה בפתח-תקווה הבחינו היום (ד') במהלך תצפית באזור העיר, בשני אנשים רוכבים על עגלה הרתומה לסוס. על העגלה היה מונח שק גדול שהכיל פריטי רכוש לא מזוהים. מעקב סמוי אחריהם העלה חשד כי מדובר בגנבים שהגיעו לפעול באזור.

 

"קראתי להם לעצור באמצעות מערכת הכריזה בג'יפ והם עצרו לרגע. מדובר בשני דוברי ערבית וברגע שביקשתי מהם תעודות זיהוי, הם נבהלו, אחד מהם פשוט נתן מכה אדירה לסוס והם החלו להימלט במהירות מהמקום כשהם מרביצים ומדרבנים את הסוס לרוץ בחוזקה", מספר ל-ynet אבי (השם האמיתי שמור במערכת), מנהל סיירת המושבה.

 

לדבריו, המרדף התנהל בשטח של חולות, סמוך לאזור סגולה ובית העלמין המקומי. "הם דהרו במהירות בשטח החולי, דבר שהצריך מהסוס מאמץ אדיר, לסחוב אותם ואת העגלה, במיוחד בתנאי החום הקשים שהיו באותה שעה בצהריים", הוא אומר. "בשלב מסויים, הם המשיכו והגיעו לתהום קטנה בעומק של כחמישה מטר, אבל זה לא עצר אותם. הם לא ריחמו על הסוס ופשוט הכריחו אותו לקפוץ למטה ופשוט התרסקו עם העגלה אל החול".

 

צילום: באדיבות עיריית פ

 

 

"הקימו אותו באלימות ונתנו לו מכות רצח עם דלי"

אבי מציין כי העגלה פגעה בסוס בחוזקה והוא התקשה לקום. "הגנבים נחתו בשלום, אבל לא ויתרו לסוס. הם הקימו אותו באלימות ופשוט נתנו לו מכות רצח עם דלי כדי שירוץ בלי הפסקה. נאלצתי להגיע אליהם מדרך חלופית. הם דהרו אל העיר על הכביש, פגעו ברכב חונה עם העגלה. בדרך הם עזבו את העגלה ורכבו רק על הסוס, שכבר היה בפאניקה מוחלטת והשתולל. בשלב מסויים הם נעלמו לנו כי נכנסו לסימטאות בין הבניינים", הוא מסביר.

 

לטענתו, התקרית דווחה למשטרה ובתום מרדף של כחצי שעה, תוך קבלת הכוונות מתושבי האזור, הם הצליחו לאתר את הסוס, אך לא את החשודים בגניבה. "הגנבים התעלמו מהקריאות שלנו לעצור וסיכנו חיי אדם. כשהגענו לסוס הוא היה פשוט גמור. פירפר לנו מול העיניים. איך אפשר לשרוד אחרי שהרביצו לו והתעללו בו בכזאת באכזריות?", הוא שואל. "נתנו לו מים, אבל הוא קרס במהירות".

 

המראה של הסוס הגוסס בלב שכונת אם המושבות משך את תשומת ליבם של חלק מדיירי השכונה. "חזרתי מקניות בצהריים והפקחים הרחיקו אותנו מהמקום. זה מחריד לראות סוס מת", מספר ליאור, תושב המקום, שצילם את פינוי הפגר מאחד הבניינים.

 

למקום הוזעקה הווטרינרית העירונית של פ"ת, ד"ר תיקה בר-און. "על פי התיאור שקיבלנו, הסוס גסס ומיהרנו כדי להפחית את הסבל שלו ולהרדים אותו, אבל כשהגענו הוא כבר מת מפצעיו", היא מגלה. "הוא נראה סוס בריא וחזק, אבל עם צלקות וסימנים של מכות יבשות. זה כואב בלב לראות את הסוס האומלל. במידה שיצליחו לאתר את מי שהתעללו בו כך, אנחנו נדאג לפעול כדי להאשימם גם בעבירה על חוק צער בעלי חיים וגרימת מוות לחיה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הותש עד מוות.
פינוי פגר הסוס מהשכונה בפ"ת
מומלצים