שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיזבאללה: לא נאפשר לקחת לנו גז, בכל מחיר
  סגנו של נסראללה איים: "ישראל יודעת שלאיומיה אין ערך בלבנון, לאחר שטעמה את הטעם המר של עימות עם העמידה האיתנה הלבנונית"

  חיזבאללה עושה שרירים, בעניין המחלוקת על השטח הימי בין ישראל ללבנון, בנוגע לפוטנציאל הגז באזור : סגן מזכ"ל חיזבאללה, נעים קאסם, אמר כי "לבנון לא תתיר שייקחו מהנפט או מהגז שלה, ממימיה או מאדמתה. היא תמשיך לעקוב בעירנות כדי להשיב את כל זכויותיה, יהיה אשר יהיה המחיר".

   

  בנאום שנשא אתמול (יום ד'), הוסיף סגנו של חסן נסראללה כי "חיזבאללה תומך בעמדה הלאומית, אשר מגינה על הזכויות הימיות הללו.

   הוא תומך בממשלה בשרטוט הגבול הימי שקבעה, בבחירותיה ובמעקב שלה אחר הנושא במישור המקומי והבינלאומי".

   

  על ההתבטאויות בירושלים, לגבי הגבול הימי, אמר קאסם: "האיומים הישראלים אינם מפחידים אותנו. לא נשנה את עמדתנו הדבקה בזכויותינו. ישראל יודעת שלאיומיה אין ערך בלבנון, לאחר שטעמה את הטעם המר של עימות עם העמידה האיתנה הלבנונית".

   

  ביום שני הזהיר נשיא לבנון, מישל סולימאן, את ישראל מפני נקיטת "כל החלטה חד צדדית בנושא הגבולות הימיים בניגוד לחוק הבינלאומי, כפי שהיא רגילה לעשות בנושאים רבים". סולימאן אמר את הדברים על רקע החלטתה של ממשלת ישראל 

  להעביר לאו"ם

   את עמדתה בנוגע לגבול הימי עם ארץ הארזים. לטענת ישראל, קו הגבול צריך להיות צפוני יותר, ולהותיר בידיה אזור שבו לפי ההערכות קיימים מצבורי גז טבעי נוספים מעבר לאלה שכבר נמצאו מול חופי ישראל.

   

  התגובה הישראלית הרשמית לאו"ם על שאלת הגבול הימי באה לטענת הממשלה בירושלים על רקע העובדה ש"הקואורדינטות שהפקידו הלבנונים באו"ם סותרות את הסכם סימון הגבולות שלבנון עצמה חתמה עם קפריסין ב-2007".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נעים קאסם. מאיים
  צילום: רויטרס
  הגבול הימי
  איור: המרכז למיפוי ישראל
  מומלצים