שתף קטע נבחר

הצטלם לרשיון נהיגה עם מסננת פסטה על ראשו

בחיים, כך מתברר, אין דבר העומד בפני הרצון ומסננת של אטריות: לאחר שלוש שנות מאבק בשלטונות האוסטריים, זכה אזרח המדינה ניקו אלם בניצחון מתוק לאחר שהותר לו להצטלם לתעודת רשיון הנהיגה שלו כשמסננת פסטה על ראשו. כך דיווח אתמול (יום ד') ה"טלגרף" הבריטי.

 

 

הפרשה החלה לאחר שאלם רצה להצטלם לתעודת רישיון הנהיגה שלו כשמסננת פסטה מעטרת את ראשו. כאשר הוא התבקש להוריד את המסננת מראשו, הוא סירב בכל תוקף.

 

בשם חופש הדת. רשיון הנהיגה של אלם ומסננת הפסטה (צילום: EPA)

 

ברגע שנאמר לאזרח האוסטרי שניתן להצטלם לרשיון הנהיגה עם כיסוי ראש רק אם הסיבה לכך היא דתית, אלם לא חשב פעמיים ואמר שהוא משתייך ל"כנסיית מפלצת הספגטי המעופפת" ושהמסננת היא כיסוי הראש שלו. לפיכך, הוא טען, החוק לחופש דת במדינה מגן עליו ומתיר לו לחבוש את המסננת על ראשו.   

 

"נאמן לכנסיית מפלצת הספגטי המעופפת"

"היום התאפשר לי לקבל את רשיון הנהיגה החדש שלי, ואתם יכולים לראות בו בבירור שאני חובש מסננת לראשי כדי להפגין את נאמנותי ל'כנסיית מפלצת הספגטי המעופפת", כתב אלם האוסטרי בבלוג שלו. "מהיום, כיסוי הראש שלי מוכר על ידי הרפובליקה של אוסטריה".  


"הדת האמיתית היחידה - כנסיית מפלצת הספגטי המעופפת" (צילום: EPA)

 

"כנסיית מפלצת הספגטי המעופפת" הוקמה בשנת 2005 כמחאה על החלטת מועצת החינוך בקנזס להתיר לימוד תכנון תבוני (תיאוריית הבריאתנות) לצד תורת האבולוציה. המטרה בהקמת הכנסייה היתה רצונם של אתאיסטים להוכיח את מופרכותה של האמונה הדתית.

 

מאמיני הכנסייה טוענים שה"אטרייה" נגעה בהם, והם רואים את דת "אדון האטריות" כדת האמיתית היחידה.

 

חברי הכנסייה נקראים "פסטפריאנים" - פארודיה לרסטפארים, חברי תנועה דתית-תרבותית מונותאיסטית שמקורה בג'מייקה. אנשי תנועה זו רואים בקיסר האתיופי היילה סלאסי את התגלמותו של האל על פני אדמות, כחלק מהשילוש הקדוש. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
3 שנות מאבק. אלם, המסננת והרשיון הנכסף
צילום: EPA
מומלצים