שתף קטע נבחר

שמחון: נוריד את מחיר החלב ומוצריו ב-10%

שר התמ"ת הצהיר בכנס התעשייה הקיבוצית כי הממשלה תוריד מסים בצורה משמעותית על יבוא גבינות קשות ואבקות חלב. השר תקף את מבקריו: "פתאום אני מגלה שיש לי אח במושב ובן דוד בתנובה וזה פוסל אותי מלטפל בהם"

"אנחנו מתכוונים להוריד את מחירי מוצרי החלב ב-10%", כך אמר היום (ה') שר התמ"ת שלום שמחון, בכנס התעשייה הקיבוצית ברמת גן. שמחון הוסיף: "אנחנו נוריד מחירים ונייצר תחרות אבל אנחנו נעשה את זה בלי לפגוע בחקלאות. ניצור מצב שהחקלאים יוכלו להתמקח עם המחלבות ולהוריד את המחיר, ושמשק החלב המצוין שלנו יהיה יותר יעיל".

 

 

השר הדגיש בדבריו כי "אסור להגיע למצב שעל המדף בסופר אמא לא תמצא את המעדן או הגבינה שהילד שלה רוצה או צריך. אתם חושבים שאדם כמוני שחי כל חייו בפריפריה לא יודע מה זה לא לגמור את החודש?.

 

"אין לי כוונה להרוס את משק החלב הכי טוב בעולם - אני שר כבר הרבה שנים ועסקתי בהרבה דברים במשק. כשהייתי שר ועשיתי רפורמה בבנקים לא בדקו אם יש לי בן דוד שעובד בבנק".

 

שמחון התייחס לביקורת שהשמעה עליו לאחרונה. "כשאני שר התמ"ת, נדרש לעשות מהלך מורכב לחקלאות ולתעשייה בישראל - פתאום אני מגלה שיש לי אח במושב ובן דוד בתנובה וזה פוסל אותי מלטפל בהם", אמר השר. "לחקלאות יש ערכים לאומיים. יש ערך לכך שאנשים יושבים בדן ובכפר גלעדי ובעוטף עזה ועוסקים בחקלאות ויש ערך גם לתעשייה הישראלית. אנחנו רוצים שהתעשייה כחול לבן תמשיך לפרוח. אנשים בנו את המפעלים האלה ב-10 אצבעות".

 

לא נחזור לפיקוח מחירים

עוד אמר שמחון: "אנחנו לא נחזור לפיקוח מחירים אבל נעשה פיקוח רגולטורי שיביא לכך שהמחלבות יצטרכו במקטעים מסוימים לוותר על שולי הרווח שלהן".

 

עוד אמר השר כי "הממשלה תוריד מסים בצורה משמעותית על יבוא גבינות קשות ואבקת חלב. הממשלה בהחלט מתכוונת להכניס את היד לכיס בנושא הזה".

 

שמחון אמר ל-ynet: "לפי מה שאמרו לי פקידים, נושא פירוק תנובה לא עלה בדיוני ועדת קדמי שאיני חבר בה".

 

בתשובה לשאלה האם הדברים שלו על הורדת נכסים לא סותרים את ההמלצה של הוועדה שלא לאפשר יבוא - הוא אמר: "אין שום המלצה כזאת. להפך, תהיה הורדה רצינית של מכסי הייבוא".

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים