שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה: 12% מהמתפקדים נפסלו

4,200 טפסים מתוך כ-70 אלף נפסלו לאחר שנמצא כי מדובר במתפקדים שנרשמו למפלגות אחרות. ספר הבוחרים הסופי יתפרסם כנראה עד סוף החודש, לאחר ערעורים

כ-70 אלף מתפקדים נרשמו בספר הבוחרים של מפלגת העבודה שהוצג הבוקר (יום ה') בפני חמשת המועמדים - עמיר פרץ, שלי יחימוביץ', עמרם מצנע, יצחק הרצוג ואראל מרגלית. 9,880 טפסי מתפקדים, המהווים כ-12% מסך הטפסים שהתקבלו במפקד, נפסלו מסיבות שונות ובהם 4,200 שהיו רשומים במפלגות אחרות.

 

ועדת הבחירות של המפלגה העבירה מכתב אישי לכל המתפקדים שנגרעו מספר הבוחרים, הכולל הסבר על הסיבה לגריעתם ומתן הנחיות לאפשרויות הערעור העומדות בפניהם במוסד לבירור עתירות של המפלגה. אם ערעורם יתקבל - ייכללו אותם מתפקדים בספר הבוחרים הסופי שיתפרסם ככל הנראה עד סוף החודש.

 

כזכור, עם סגירת המפקד הגדול בעבודה בחודש שעבר, דיווח מטהו של עמיר פרץ כי הצליח לגייס יותר מ-23 אלף מתפקדים. במטה של יצחק הרצוג דיווחו על יותר מ-16 אלף מתפקדים ובמטה שלי יחימוביץ' אמרו כי היא גייסה 17 אלף חברים חדשים. מטהו של עמרם מצנע, כמו גם מטהו של אראל מרגלית, דיווחו כי כמה אלפי מתפקדים.

 

בעקבות כך העלו גורמים במטות השונים טענות לפיהן פרטי כרטיסי האשראי של מתפקדים דלפו אל מטהו של אחד המועמדים וכי קיים חשש לכפילויות בין מתפקדים לעבודה ובין מתפקדים לקדימה. עוד נטען כי תוצאות המפקד ביישובים הערביים הן "בלתי הגיוניות" וכי מתפקדים רבים צורפו למפלגה ביישובים שאינם מזוהים עם העבודה. עמרם מצנע אף הגדיל וטען כי כרבע מתוך טופסי המתפקדים אינם כשרים.

 

תחקיר שפרסם "ידיעות אחרונות" לפני כשבועיים על הזיופים לכאורה במפקד העבודה, הצביע על כך שבנתיבות לדוגמא התפקדו למפלגה 527 בני אדם, בעוד שבמערכת הבחירות האחרונה הצביעו עבורה 197 תושבים בלבד.

 התחקיר מצא כי לא מעט מהמתפקדים בעיר רשומים על אותו מספר טלפון, וחלקם כלל לא ידעו שהתפקדו לעבודה. רבים מהם הם חרדים. יצוין כי את המפקד הגדול בעיר עשו תומכיו של פרץ.

 

ממטהו של פרץ נמסר אז בתגובה כי "תומכיו של עמיר הם פסיפס של החברה הישראלית. בבחירות 2006 קיבלה העבודה בראשות פרץ כ-10% מקולות הבוחרים בנתיבות והקימה מטה חרדי שלפי ההערכות הביא לעבודה אז כשני מנדטים מש"ס. התמיכה בפרץ בתוך יישובים שבעבר זוהו עם הליכוד ועם ש"ס רק עלתה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המועמדים לראשות העבודה
צילום: ירון ברנר
מומלצים