שתף קטע נבחר

הורשע שוטר שתקף מינית בת 15 שעלתה לטרמפ

נערה מהדרום הייתה בטוחה שהשוטר שמציע לה טרמפ מציל אותה מהגשם השוטף, אבל הוא לקח אותה לים וביצע בה מעשה מגונה. שלוש שנים אחרי המקרה, הורשע השוטר שמעון אלבז

הטרמפ מהשוטר הפך לסיוט: שמעון אלבז, שוטר בן 40, הורשע היום (ה') בביצוע מעשה מגונה בקטינה בת 15. המקרה אירע לפני שלוש שנים. הנערה חשבה שהוא מציל אותה לאחר שנקלעה לגשם שוטף באשדוד והוא העלה אותה לרכבו, אלא שבמקום לביתה הוא לקח אותה לחוף הים ותקף אותה מינית.

 

אלבז הכחיש את ההאשמות וטען כי לא ידע את גילה של הנערה, אבל בית המשפט

המחוזי בבאר שבע החליט להרשיע אותו, בין היתר על סמך הודעות הטקסט ששלחה המתלוננת לבן זוגה. "אהוב שלי, אני פוחדת, אני עם מישהו, תתקשר ברגע שאתה יכול", כתבה. לאחר שלא השיב, כתבה לו שוב: "תתקשר אליי, הוא מחייב אותי לעשות דברים שאני לא רוצה, הוא מכריח אותי לעשות דברים שאני לא רוצה לעשות".

 

לאחר המעשים, לקח אלבז את הנערה לבית אמה, והתקשר אליה כמה פעמים. הנערה סיפרה

לחברתה ולבן זוגה על מה שעולל לה, והם החליטו להתעמת איתו. הם שלחו לו הודעת טקסט מהטלפון של המתלוננת וביקשו שיגיע לפגוש אותה. בינתיים הגיע גם אביה של הנערה, וכאשר הגיע אלבז, הם עיכבו אותו והודיעו שהזמינו משטרה. אלבז, שטען כי אינו שוטר, נלקח לתחנת המשטרה על-ידי שוטרים שהגיעו למקום.

 

השופטת יעל רז-לוי קבעה כי עדותה של המתלוננת הייתה מהימנה ומוצקה. היא דחתה את עדותו של הנאשם, שבשלב מסוים אף טען כי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הכווינו את המתלוננת להעליל עליו, וכתבה כי הוא הותיר רושם שלילי ביותר. השופטת המליצה להרשיעו וחברי ההרכב, אב בית הדין וסגן הנשיא ברוך אזולאי והשופט נתן זלוצ'ובר, הצטרפו להרשעה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקח לים - ותקף (אילוסטרציה)
צילום: AFP
מומלצים