שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "בוקר טוב אדון פידלמן" זכה בפסטיבל י-ם

  סרטו של יוסי מדמוני זכה בפרס העלילתי בפסטיבל הסרטים בירושלים. פרס הבימוי הוענק להגר בן אשר, "שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ' זכה בפרס התיעודי

  פסטיבל הסרטים בירושלים ינעל באופן רשמי רק במוצאי שבת, אולם היום (ו') באו לסיומן התחרויות השונות שנערכו במסגרת הפסטיבל וכללו את מיטב התוצרת הקולנועית המקומית העכשווית. חבר שופטי הפסטיבל זיכה את "בוקר טוב, אדון פידלמן" של יוסי מדמוני, שזכה בסוף השבוע האחרון בפרס גלובוס הקריסטל בקרלובי וארי, בפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר.

   

  עוד מפסטיבל הסרטים בירושלים:

   

  זכייתו בפרס הקנתה לו פרס כספי בסך 100 אלף שקלים מקרן משפחת חג'ג'. "בוקר טוב אדון פידלמן", בכיכובם של ששון גבאי, נבו קמחי, הנרי דוד ושרה אדלר, עוסק במתחים בין דוריים המתגלים בין רסטורטור ותיק לבנו על רקע השינויים הסוציו-אקונומיים מסביב. על פי נימוקי השופטים, הפרס ניתן על "חשיפת ההורות על פניה הרבות - רוך, כעס ולבסוף תקווה - בקונטקסט שהוא מקורי ונוגע ללב". בפרסים זכו גם עורכת הסרט אילה בנגד, וכן אבי בללי על תרומתו לפסקול.


  "בוקר טוב אדון פידלמן". הזוכה הגדול (מתוך הסרט)

   

  בפרס הבימוי בסך 70 אלף שקלים זכתה הגר בן אשר על סרטה "הנותנת", והדר פרידליך זכתה במחצית הסכום כשקיבלה את הפרס לסרט ביכורים, על "עמק תפארת". הסרט "השוטר" של נדב לפיד, שהתקבל השבוע לפסטיבל לוקרנו בשווייץ, הסתפק בפרס התסריט (לפיד) והצילום (שי גולדמן). את פרס השחקנית הטוב חלקו ביניהן מורן רוזנבלט ונטלי עטיה על תפקידיהן בסרט "אודם", בעוד שפרס השחקן הטוב זכה גור בנטביץ' על תפקידו בסרט "אורחים לרגע". בפרס סרט חביב הקהל זכה "אוסטרליה שלי" של הבמאי עמי דרוזד.

   

  וזאת לתעודה

  בקטגוריה התיעודית המקבילה זכה הסרט "שלטון החוק" בבימויו של רענן אלכסנדרוביץ', העוסק בטיפול המשפטי לאורך השנים בגדה המערבית ובעזה. "מדובר בהישג חשוב בתולדות היצירה הדוקומנטרית", נכתב בנימוקי השופטים. "באורח מאוזן, הסרט חושף תהליך שבו נבנים גם החוק וגם הסרט הדוקומנטרי עצמו. על ידי כך הסרט מזמין את קהליו לבחון את מה שאנו בשגרת היום יום מקבלים כמובן מאליו. מדובר בסרט המיועד למסך הקולנוע והטלויזיה גם יחד".

   

  בפרס הבימוי בקטגוריה התיעודית זכה ארנון גולדפינגר על סרטו "הדירה". בצל"ש זכו הסרטים "הדולפין" בבימויים של דני מנקין ויונתן ניר, ו"בני דודים לנשק" בבימוי נעמי לב ארי. בקטגוריית סרט הסטודנטים העלילתי הקצר זכה גולן רייז, במאי הסרט "חסימות", כשגם עדי קוטנר זכתה בפרס על סרטה "ברבי בלוז".

   

  פרס רוח החופש על שמו של וים ואן ליר, שעל פי המארגנים מוענק לסרטים שמבטאים את "החתירה הנצחית של האדם לחופש ולצדק; חופש הביטוי, חופש הדת, זכויות האדם וצדק חברתי" כלל גם סרטים בינלאומיים והזוכים בו הם: "הפרס" של פאולה מרקוביץ' מארגנטינה (בקטגוריה העלילתית) ו"טעמה המר של החירות" של מרינה גולדובסקאיה (בקטגוריה התיעודית). בציונים לשבח זכו: "בטון" של נורית קידר ו"הגל הירוק" של עלי סמאדי אהדי.

   

  בפרסי הפיצ'ינג בירושלים זכו השנה הסרט "אפס ביחסי אנוש" של הבמאית טליה לביא (פרס מטעם ארטה) והפרוייקט "שלוש אחיות" של סוהא עראף (מטעם CNC). בפרס החוויה היהודית זכה ג'וזף דורמן, במאי הסרט "שלום עליכם: צוחק בחשיכה". בפרס מטעם יו"ר יד ושם, אבנר שלו, לסרטים העוסקים בשואה, זכה מרכוס א. רוזנמילר על "ילדי פלא". בצל"ש זכתה בריטה ואוור, במאית הסרט "בגן העדן, מתחת לאדמה: בית הקברות ויסנזה".

   

  בפרס הפורום לשימור הזיכרון האודיו-ויזואלי זכה מאטיי מינאץ', במאי הסרט "המשפחה של ניקי" (בצל"שים זכו דוקי דרור, במאי הסרט "חזיונות בלתי פוסקים" וטיפני שליין, במאית "מחוברים: אוטובלוגוגרפיה על אהבה, מוות וטכנולוגיה"). בפרס לסרט האקספרימנטלי הישראלי זכה הסרט "חטיפה" של אוהד פישוף, בעוד שפרס השני זכה הסרט "רגע חופשי" שביים ניר עברון. בפרס היצירה הצעירה זכה בפרס הסרט העלילתי "פיתום באמצע החיים" של ענבל גביש, מתן ויסברוט, אביחי קאמי סעדי וחן אמיר.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הגר בן אשר. במאית מצטיינת
  צילום: עמית יסעור
  לאתר ההטבות
  מומלצים