שתף קטע נבחר

11 נפגעים בפיצוץ בנתניה, בניין קרס חלקית

פחות מחודש אחרי פיצוץ הגז, האימה חזרה לנתניה: בניין קרס חלקית באזור התעשייה, שניים נפצעו בינוני ו-9 קל - רובם עובדים זרים מסין. לאחר הקריסה, נשמעו פיצוצי משנה: "ראינו להבות גדולות ופטריית עשן". ההערכה: תקלה בחשמל גרמה לפיצוץ

פיצוץ עז אירע הערב (יום ו') בבניין ברחוב פנקס באזור התעשייה בעיר, וחלק מהמבנה קרס. ממד"א נמסר כי 11 בני אדם נפגעו, מצבם של שניים מוגדר בינוני ותשעה נפצעו באורח קל. רוב הפצועים הם עובדים זרים מסין, שגרים בקומה השנייה. מחקירה ראשונית עולה כי הפיצוץ אירע בקומה הראשונה של המבנה, ככל הנראה בשל תקלה במערכת החשמל.

 

סמוך לשעה 20:45 דיווחו גולשים רבים במייל האדום על פיצוץ עז שנשמע ברחוב והורגש גם בשכונות סמוכות. כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו למבנה, שבקומתו הראשונה מסעדה ושני בתי עסק לאביזרי רכב. עדיין לא ברור באיזה מהעסקים אירע הפיצוץ, שגרם לקריסה ולבהלה הגדולה.

 

ממד"א נמסר כי במבנה, הנמצא בסמוך לאולם אירועים, נשמעו פיצוצי משנה. חפצים ושברי זכוכיות עפו למרחק של עשרות מטרים - אחד מהם נתקע על חוטי חשמל. גם פרגולה שנמצאה מחוץ לבניין עפה למרחק גדול. מעוצמת הפיצוץ קרסה גם גדר ההפרדה בין הנתיבים בכביש הסמוך, ורחוב פנקס נסגר בעקבות זאת לתנועה.

 

רני קורצן, הנמצא סמוך למקום, סיפר ל-ynet: "שמענו פיצוץ עז וראינו להבות גבוהות ופטריית עשן. כוחות חירום הגיעו למקום". עד ראייה סיפרו כי למקום הגיעו 20 אמבולנסים. עובדים זרים מסין הגיעו לאזור וישבו המומים למראה ההרס במבנה בו גרו חבריהם.

 

מה הוביל לפיצוץ?

ההערכה הראשונית של המשטרה היא כי תקלה במערכת החשמל גרמה לקריסתו החלקית של המבנה, אבל רק לאחר חקירת כוחות הכיבוי אפשר יהיה לדעת בוודאות מה הביא לפיצוץ. הסברה היא כי מדובר בפיצוץ נפחי - בו לרוב מביאה הצטברות של אדי גז במקום סגור לפיצוץ עז כתוצאה מניצוץ, שיכול להיות קצר חשמלי.


המבנה קרס חלקית, הפיצוץ אירע בקומה הראשונה (צילום: עידו ארז)

 

הפצועים, שנפגעו משאיפת עשן או מפגיעות שטחיות, פונו לבתי החולים לניאדו

בנתניה והלל יפה בחדרה. העובדים הזרים שפונו ללניאדו שוחררו אחרי שעה קלה, להלל יפה פונו שני הנפגעים היחידים שמצבם הוגדר בינוני.

  

התמונות מאזור התעשייה הזכירו את התפוצצות בלון הגז במבנה ברחוב הרצל בנתניה, לפני פחות מחודש. בפיצוץ ב-17 ביוני נהרגו ארבעה בני-אדם - שלוש נערות ועובד מסעדה. גם הפעם נגרם הרס רב, אך למרבה המזל במקרה זה לא היו הרוגים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף יוסי אליאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות גדולים הגיעו לאזור התעשייה
צילום: ג'ורג' גינסבורג
זירת הפיצוץ בנתניה
צילום: ניב רז
מומלצים