שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הנסיכה הקסומה": לאן נעלם איניגו מונטויה?

  הרבה לפני הארי פוטר, הציג בפנינו רוב ריינר פנטזיה מופלאה ב"הנסיכה הקסומה" מ-1987. הסרט הפך לקאלט ומשפטיו מצוטטים ברחבי העולם. יצאנו בחיפושים אחר כוכבי הסרט דרך משפחות אצולה, מגרשי בייסבול ובתי חולים. הנה הדו"ח העדכני

  הארי פוטר הוא הפנים החיוורים והממושקפים של הפנטזיה, כפי שמשתקפים מהצד הבריטי של האוקיינוס האטלנטי. אבל פעם, לפני הרבה שנים - 24 ליתר דיוק - כשלחשושי הקסם של ג'יי.קיי. רולינג עוד לא חוברו, היה זה רוב ריינר האמריקני שחשף פן חייכני ומענג של סיפורי הפנטזיה ב"הנסיכה הקסומה", המבוסס על ספרו של וויליאם גולדמן מ-1973. העלילה סובבת סביב הנערה באטרקאפ (נורית), הנרדפת על ידי נסיך אכזר, ואהובה פשוט העם שהפך ללוחם אמיץ, כשלצדו כנופיית נוודים.

   

  צפו בטריילר של "הנסיכה הקסומה"

   

  הסרט, שיצא לאקרנים ב-1987, הפך לקאלט אמיתי והטקסטים בו מצוטטים גם היום על ידי ילדי שנות השמונים בכל העולם. ריינר ("ספינל טאפ", "אני והחבר'ה") ביסס עצמו כיוצר קומי דווקא באמצעות האגדה הקסומה הנטועה בנופי אירופה של ימי הביניים. ועם זאת, כוכבים גדולים באמת לא יצאו מ"הנסיכה הקסומה", לא שזה מה שמונע מאיתנו לספר לכם את סיפורם.

   

  רובין רייט: באטרקאפ

  רייט החלה את הקריירה כדוגמנית כבר בגיל 14, ומשם היתה הדרך קצרה לאופרת הסבון "סנטה ברברה". במקביל לוהקה על ידי ריינר לתפקיד באטרקאפ - אולי הדמות המשמעותית ביותר שלה עד כה. היא אמנם הופיעה בלהיטים כ"פורסט גאמפ" ו"בלתי שביר", אך לא הצליחה לפרוץ ככוכבת אמיתית. האחריות מוטלת עליה, שכן לא פעם ויתרה על תפקידים גדולים כמו ב"רובין הוד נסיך הגנבים" (בגלל הריון ראשון), "הפירמה" (בגלל הריון שני) ו"באטמן לנצח" (כי לא התאים).


  באטרקאפ היא רייט

   

  אולי היתה זאת מערכת היחסים המתמשכת שלה עם שון פן (אחרי פרידתו ממדונה), אבל גם מאז הגירושים לפני שנה, לא חלה תפנית חיובית מבחינה מקצועית. מי יודע, אולי יהיה זה דווקא ארי פולמן הישראלי ("ואלס עם באשיר") שיתן לה את הדחיפה הדרושה, שכן רייט (45) לוהקה השנה לתפקיד ראשי בסרטו "הקונגרס", כשחקנית מובטלת, שתורמת את דמותה לסטודיו עתידני.

   

  קרי אלווס: ווסטלי

  הגבר המצודד, נצר למשפחת אצילים בריטית, לוהק לתפקיד הראשי כווסטלי, אחרי ששבר לבבות בסרטים "ארץ אחרת" ו"ליידי ג'יין". מוזר, אבל אחרי השיא של "הנסיכה הקסומה", הוא התרסק. אחרי הופעה מרשימה ב"גלורי" זוכה האוסקר, החליט משום מה ליטוש את הדרמות והקומדיות הרומנטיות לטובת פארסות כמו "רובין הוד: גברים בגטקעס" של מל ברוקס ו"לרקוד עם טייסים". ביג מיסטייק.


  ווסטלי הוא אלווס

   

  הזמן חלף, הפנים היפות הפכו מדושנות ואלווס התקבע בתפקיד הנבל המרושע - תחילה בסרט "Leather Jackets" (שאת הפסקול שלו הלחין שלמה ארצי וביצעה ריקי גל) ובהמשך גם כאויבו של טום קרוז ב"ימי הרעם". מלבד כיכוב בסדרת סרטי המסור, הוא הגיע לשפל חדש ב"החוק על פי ג'ורג'יה", כאביה החורג והנצלני של לינדסי לוהן. עם זאת השנה האחרונה נראית כרבת מעללים עבור אלווס (48) שהעניק מקולו ל"הרפתקאות טינטין" ו"צוללת צהובה" (ידבב את ג'ורג' הריסון). כפרש מוסמך, נראה שהוא עדיין על הסוס.

   

  כריס סרנדון: הנסיך המפרדינק

  יותר מפועלו כשחקן, סרנדון (68) נודע בעיקר בעולם הקולנוע כבעלה לשעבר של סוזן סרנדון. הוא אמנם פרץ לתודעה הציבורית עם "אחר צהריים של פורענות", אולם מאז גירושיהם ב-1979, לא ממש הצליח להתבסס ככוכב ושני נישואיו מאז גם לא עזרו. התפקיד שלו כאיש הרע ב"הנסיכה הקסומה" היה סוג של שיא, שנבנה בעזרת דמות הערפד שגילם ב-"Fright Night" מ-1985.


  הנסיך המפרדינק הוא סרנדון

   

  כריסטופר גסט: טיירון רוגן

  הרוזן האכזרי רוגן בעל שש האצבעות הוא בעל תואר אצולה גם בחיים האמיתיים. פתאום באמצע החיים, בעיצומה של קריירת כתיבה ומשחק, נודע לגסט כי אחר מות אביו, הוא הפך ליורש החוקי כברון החמישי בשושלת הבריטית היידן-גסט. הוא נמנה על בית הלורדים של בריטניה במשך שלוש שנים. לא ברור מה יעלה בהמשך השושלת, שכן לגסט ולאשתו, השחקנית ג'יימי לי קרטיס (שהתחילה איתו לאחר שראתה צילום שלו), ילדים מאומצים, שאינם בשר מבשרם.


  הרוזן רוגן הוא גסט

   

  בכל הנוגע לקריירה הקולנועית, "הנסיכה הקסומה" היה עוד נקודה על רצף קומי מצליח, שמנה בין השאר את "ספיינל טאפ", ו"הזוכה הוא". גסט (63) תרם לסרטים מכשרונו כבמאי, תסריטאי, שחקן ואף מוזיקאי. הוא גם תרם לקהילה מהונו וזמנו וכמו פטינקין - אויבו הנחוש בסרט - הקדיש משאבים לארגונים יהודיים, שכן מסתבר כי משפחת אמו נמנית על עמנו.

   

  מנדי פטינקין: איניגו מונטויה

  כמו ששמו מעיד, מנדל פטינקין (58), הוא בן למשפחה יהודית שורשית ממזרח אירופה שהשתקעה בשיקגו. על אף מקורותיו היידישאים, הוא לוהק על ידי ריינר כלוחם הספרדי איניגו מונטויה עם המשפט האלמותי: "Hello. My name is Inigo Montoya. You killed my father. Prepare to die". מאז, הפך לשחקן מבוקש בקולנוע, טלוויזיה ובתיאטרון, אולם לא שכח מעולם את זיקתו לתרבות היהודית, הוציא אלבומים ביידיש ואף כתב ספרים בנושא. 


  איניגו מונטויה הוא פטינקין

   

  הוא נדרש להפחית מקצב העבודה שלו בשנים האחרונות, בעקבות בעיות בריאות. ראייתו הידרדרה והוא נדרש להשתלת קרנית בשתי עיניו, וכן לקה בסרטן הערמונית. לעת זיקנה, הגביר את מעורבותו בארגונים כמו "רופאים ללא גבולות" וכן מכון הערבה לשיתוף פעולה ישראלי-ערבי. שני צדדים, שאימצו לא פעם את המשפט הנקמני של מונטויה במציאות.

   

  וואלאס שון: ויזיני

  למרות שהוא בעל חזות וודי אלנית במקצת, בסרטו של ריינר, שון (67) מגלם נוכל סיציליאני - הבוס של מונטויה ופזיק הענק. בחיים האמיתיים מדובר באינטלקטואל של ממש - בוגר הרווארד ובנו של עורך "הניו יורקר" - שעוסק בכתיבת תסריטים ומחזות. המראה הלא מרשים שלו בוודאי לא סייע להמשך התנופה שלו כשחקן על המסך, אולם הוא משגשג בשנים האחרונות כמדבב. אתם שמעתם את קולו ב"צ'יקן ליטל" ו"צעצוע של סיפור 3".


  ויזיני הוא שון

   

  אנדרה הענק: פזיק

  המתאבק אנדרה רוסימוף היה צרפתי (ממוצא בולגרי-פולני) בשרני במיוחד, שהתנשא לגובה 2.24 מטרים ושקל כ-240 קילו. הוא גדל בחווה בצרפת והתיידד עם השכן, המחזאי האגדי סמואל בקט. אחרי קריירה עשירה ב-WWF, לצד האלק הוגן ואחרים, המיר את כישוריו (נגיד) הדרמטיים מהזירה אל המסך הקטן ("האיש השווה מיליונים") והגדול ("קונאן המשמיד"). ב"הנסיכה הקסומה" הוא גילם את הענק המלבב פזיק מגרינלנד.


  אנדרה הענק

   

  אנדרה, שסבל כבר בילדותו מתופעת אקרומגלי (הפרשה מוגברת של הורמון גדילה) מצא נחמה בממדיו הפריקיים כבוגר והיה לעשיר במתאבקי העולם (וגם הראשון להיכנס להיכל התהילה של הענף). בנוסף קבע שיא לשתיית אלכוהול, כשגמע 156 כוסות בירה וזכה בתואר "השיכור הגדול בתבל". אחר כך איבד את ההכרה. במקביל ל"נסיכה הקסומה" היה אנדרה גיבור תופעת תרבות בלי ידיעתו: מדבקות וגרפיטי שנשאו את דמותו והפכו ללהיט בקהילת גולשי הסקייטבורד. ב-1993 מת בגיל 46 מהתקף לב בחדר מלון בפריז, לשם הגיע לרגל לוויית אביו.

   

  בילי קריסטל: מירקל מקס

  אנדרה שימש השראה לתסריט שכתב קריסטל ל"ענק שלי" (1998), בו הוא גם מככב לצד הכדורסלן הרומני ג'ורג' מורסאן. את אנדרה הוא כמובן פגש בסט של ריינר, לשם הגיע כקומיקאי מוכר ונערץ מהטלוויזיה ("סטרדיי נייט לייב", "בועות"). אחרי הופעתו כמירקל מקס, קיבל מעמדו שדרוג והוא פרח עם "כשהארי פגש את סאלי", "תעצרו את העיר" ועוד.


  מירקל מקס הוא בילי קריסטל

   

  למרות שזכה לשבחים על הופעותיו, לא זכה באוסקר, אבל הגיע לטקס הפרסים שמונה פעמים כמנחה. לצד אהבתו הגדולה לקולנוע ותיאטרון, זו שהוא רוחש לבייסבול אף גדולה יותר. הוא ידוע כמעריץ מושבע של הניו יורק יאנקיז ומחזיק בבעלות חלקית של היריבה אריזונה דיימונדבקס.

   

  פיטר פאלק: הסבא

  לפני כחודש הלך לעולמו השחקן הוותיק בגיל 83, כשמאחוריו שורה ארוכה ומוצלחת של תפקידים בטלוויזיה ("קולומבו") ובקולנוע (האחרון שבהם "American Cowslip" מ-2008) ואף התנסה באמנות פלסטית. כמו במקרה של גסט, גם הוא אימץ שני ילדים. כמו במקרה של פטינקין, סבל מבעיות עיניים וזו הימנית הוסרה בילדותו בגלל סרטן. את שנותיו האחרונות חי בצל מחלת האלצהיימר.


  הסבא הוא פאלק

   

  פרד סבאג': הנכד

  קריירת המשחק של סבאג' (35) הגיעה לשיאה כשהיה בן 11 ב"הנסיכה הקסומה" ובסדרת הטלוויזיה "שנות הקסם", אולם מאז התפתח בכיוונים אחרים - כבמאי ותסריטאי בטלוויזיה.


  הנכד הוא סבאג'

   

  מל סמית': הלבקן

  קבלן העינויים של רוגן הוא יצור חיוור ולא נעים למראה, אולם בחייו הפרטיים סמית' (58) נישא לדוגמנית בריטית נאה - לא שזה עשה לו חיים קלים. הקריירה הקולנועית לא ממש נסקה וגם בטלוויזיה הוא צץ לאחרונה בעיקר בהופעות אורח. ב-1999 הוא אושפז בבית חולים לאחר שבלע יותר מ-50 כדורי נורופן - שילוב של כאבים עזים במפרקים והתמכרות לקודאין. בקרוב יופיע בסרט "My Angel" לצד ברנדה בלת'ין.


  הלבקן הוא סמית'

   

  מרג'רי מייסון: "The Ancient Booer"

  כשמייסון הופיעה כקשישה הנרגזת בחלום של באטרקאפ, היא היתה בת 74. היום היא כבר בת 97 ועדיין פעילה. השחקנית הבריטית הוותיקה הבליחה בין השאר ב-2005 ב"הארי פוטר וגביע האש", כאישה עם עגלת המזון. בין לבין הוציאה רשיון צלילה בגיל 81.


  מייסון ב"הנסיכה הקסומה" וב"הארי פוטר"

   

  השתתפו בהכנת הכתבה: אילת יגיל ולירון סיני. צילומים: MCT ו-GettyImages


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים