שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שוטרים היכו אזרחים כבולים באגרופים והורשעו

  שני אזרחים שנקלעו לזירת תאונה בירושלים נפלו קורבן להתעללות מצד שוטרי סיור, שחנקו אותם, סטרו להם, בעטו בהם והמשיכו להכותם גם במעצר. היום הורשעו השוטרים

  שוטר, גם לך אין חסינות מפני הצדק: שני שוטרי סיור, מוטי פרץ ואילן גוטקאר, חשבו שמותר להם לעשות הכל בזכות המדים. לפני חמש שנים, בעת שטיפלו בזירת תאונה בכביש רמות, הם התעמתו עם שני אזרחים והיכו אותם - גם לאחר שנעצרו. היום (ג') הורשעו בבית משפט השלום בירושלים.

   

  התאונה אירעה במאי 2006 בכביש רמות בירושלים, ולפי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין מיכל פרייסמן

  מהמחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, פרץ וגוטקאר, ששירתו אז כשוטרי סיור, הגיעו למקום כדי לטפל באירוע. השוטרים נאשמים כאמור שהיכו אזרחים בשני מקרים שונים באירוע הזה.

   

  במקרה אחד, הם תקפו אזרח שהיה מעורב בתאונת דרכים קלה נוספת שאירעה במקום אחרי הגיעם. אשה שהייתה מעורבת בתאונה ניגשה אל פרץ וביקשה ממנו שיעזור לה, ולפי המחלקה לחקירות שוטרים, הוא ניגש אל האזרח, צעק עליו, קילל אותו, תפס אותו בצווארו והיכה אותו. הוא גם חנק את האזרח עד שזה צנח ארצה ללא אוויר. פרץ טען כי האזרח הוא זה שתקף אותו ונגח בו, וכי בעקבות זאת הועף לכביש.

   

  לפי המחלקה לחקירות שוטרים, לאחר מכן הזעיק פרץ את חברו גוטקאר, וביקש ממנו לאזוק את האזרח. האחרון ניסה לשכנע את גוטקאר שלא לא לעשות זאת, ואז - לפי כתב האישום - "התנפלו השניים על האזרח, ופרץ היכה אותו. הם גררו אותו על הרצפה, התיישבו עליו, וניסו לכבול אותו בכוח כשהם יושבים עליו ומכים אותו בצורה נמרצת". המחלקה לחקירות שוטרים ציינה בכתב האישום כי האזרח התחנן כל העת שיעזבו אותו, וכי פרץ שם את רגלו על צווארו של האזרח, בשעה שגוטקאר ישב על האזרח, והיכה אותו במכות אגרוף רבות בפניו.

   

  אוזן קרועה ושטפי דם בחזה

  לפי פסק הדין, כשהובא האזרח למגרש הרוסים הוא נשאר לבדו במסדרון עם גוטקאר, ואז זה סטר לו פעמים רבות בפניו בעודו כבול. האזרח נפל לרצפה, אך גוטקאר המשיך להכותו בפניו, ובהמשך גם שפך עליו כוס מים. פרץ הצטרף אליהם מאוחר יותר, וסטר גם הוא לאזרח.

   

  במקרה אחר באותו אירוע בכביש רמות, כך טענה המחלקה לחקירות שוטרים, תקפו השניים אזרח שעבר באזור התאונה השנייה ועצר את מכוניתו בצד הדרך כדי לצלם את המקום. מתנדב של המשמר האזרחי הזיז אותו מהמקום בכוח, והודיע לו כי הוא עצור בחשד לתקיפת שוטר, משום שבעט בשוטר. לפי כתב האישום, כשאותו אזרח המתין בצד יחד עם המתנדב, הגיע אליו פרץ והיכה אותו באגרופו, עד שמשקפיו של האיש עפו. בהמשך ניגש אליו פרץ שוב וסטר לו, ושוב העיף את משקפיו.

   

  בהמשך, כשפרץ ביקש לקחת את המתלונן השני לניידת, הוא משך בחולצתו של האיש עד שנקרעה. כשישבו בניידת היכה אותו באגרופים שכוונו לראש ולצוואר. לדברי המחלקה לחקירות שוטרים, גם לו הרביצו שני השוטרים כשהגיעו לתחנת

  המשטרה, והם בעטו בישבנו ואף היכו אותו בגבו ובראשו במשענת של כיסא, בעודו כבול. השופטת קבעה כי בשני המקרים היא מאמינה למתלוננים ולא לשוטרים. 

   

  כתוצאה ממעשי שני הנאשמים, לאזרח הראשון נגרמו חבלות בעיניים, נפיחות בפנים וסימני שפשוף בצוואר. אוזנו השמאלית של האזרח השני שהוכה נקרעה, והוא סבל משטף דם בצוואר, מנפיחות בפנים ומשטפי דם קלים בחזהו. השופטת, רבקה פלדמן, הרשיעה את שני השוטרים בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השופטת האמינה לשני המתלוננים. אילוסטרציה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים