שתף קטע נבחר

אולמרט העיד וצעק: מישהו אחר נסע בניגוד לחוק

ראש הממשלה לשעבר עקץ את נתניהו במהלך עדותו בבית המשפט, ונופף באצבעו לעבר השופטים: "זה לא אני שנסע להרצאות על מנת לקבל כסף"

הנאשם אהוד אולמרט מפנה את האצבע המאשימה למקום אחר. במהלך עדותו הממושכת של ראש הממשלה לשעבר, במשפט בו הוא נאשם בעבירות שחיתות, הרעים אולמרט בצהריים (יום ה') את קולו במיוחד. תוך שהוא מנופף באצבעו לשופטים, אמר בזעם: "זה לא אני שנסע להרצאות על מנת לקבל כסף".

 

"זה לא אני. אני מזכיר לך", הוא צעק, בהמשך לשאלות של התובע, עו"ד אורי קורב בנוגע לפרשת "ראשונטורס". "זה לא אני אדם שבחייו לא דיבר בלי לקבל כסף. היה מי שנסע בניגוד לחוק וזה לא אני".


עקץ את התובע. "יש מי שמקבל כסף להרצאה ללא אישור" (צילום: גיל יוחנן)

 

הדברים נאמרו ככל הנראה על רקע פרשת "ביביטורס", במסגרתה יוחסו למחליפו של אולמרט, ראש הממשלה בנימין נתניהו, קבלת טיסות ומימון חופשות לו ולמשפחתו - מטעם מארגני כנסים רבים בהם הרצה. הפרשה נחשפה לפני כשלושה חודשים, ונבדקת על-ידי היועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה. דבריו של אולמרט כוונו גם כלפי השר אהוד ברק, אך הוא לא פירט בנושא.

 

על פי הערכות אולמרט גם עקץ בדבריו את התובע. "אני יודע שלשרים, חברי כנסת,

עובדי מדינה ופרקליטים אסור לקבל כסף עבור הרצאה. יש מי שלא מקבלים על זה אישור ועושים את זה בניגוד לאישור", אמר ראש הממשלה לשעבר, שרמז על התנהלות לא תקינה מצד עו"ד קורב, שהורשע בבית דין משמעתי על כך שלא קיבל אישור להרצות במכללה.

 

התביעה ניסתה להוכיח בדיון בבית המשפט כי אולמרט ידע על המימון הכפול של נסיעותיו ועל היווצרות עודפים. הפרקליט קורב הציג מסמכים בהם כתובים סכומים מסויימים שאולמרט נדרש לשלם לטיסותיו, ולצידם תכתובת בה ציינה העוזרת שלו, רייצ'ל רז-ריסבי, סכומים גבוהים בהרבה.

 

"מתבייש בפרקליטות"

אולמרט הכחיש בתוקף את ההאשמות: "האמת שלי ושלך לא מצטלבות. אני ממתין רגע כדי לכבוש את הרצון שלי לומר מה שמגיע לתובע לשמוע. אין לזה שחר". קורב לא השתכנע והמשיך בחקירת העד: "לא חשבת שיש לך חשבון פרטי?". על כך השיב אולמרט: "לא נתתי מעולם שום הנחייה לצבור כספים. לא ידעתי על צבירת העודפים הללו".

 

עו"ד קורב אמר לראש הממשלה לשעבר: "אתה תרמת לארגונים ולקחת את הכסף שלהם במרמה לכיסך". אולמרט טען מנגד כי האישומים הם הבל. "הטענות שלך מבוססות על החלטה שנקבעה מראש שאני אשם והניסיון הפתטי לבסס מרמה במקום שאינה קיימת", אמר הנאשם המרכזי, "אני מתבייש וממשיך להתבייש בפרקליטות".

 

כתב האישום נגד ראש הממשלה לשעבר מתייחס לפרשת "ראשונטורס",

בה נאשם אולמרט במרמה, בהפרת אמונים ובקבלת דבר במרמה. לפי כתב האישום, הוא קיבל מגופים ציבוריים ומהמדינה מימון כפול ומשולש לסכום של 85,000 דולר לנסיעותיו לחו"ל. בפרשת מרכז ההשקעות, אולמרט מואשם כי פעל כשר התמ"ת בניגוד עניינים, בהחלטות הנוגעות לחברות שייצג מסר.

 

בדיוניו האחרונים נשאל אולמרט גם על יחסיו עם הנדבן היהודי-אמריקני מוריס טלנסקי. הפרקליטות התמקדה בטענות כי עו"ד אורי מסר החזיק עבור אולמרט באופן בלתי חוקי "קופה סודית" בין 2003-2006. הקופה הכילה מאות אלפי דולרים במזומן, שהתקבלו לטענת הפרקליטות מטלנסקי. בתמורה קידם אולמרט את ענייניו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. זה מישהו אחר
צילום: גיל יוחנן
קורב. אולמרט התנער ממסמך שהציג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים