שתף קטע נבחר

מלחמה כלל אירופית ויאסר ערפאת. הגיגי הרוצח

מסמך החתום בידי אנדרס ברייויק ולפי המשטרה "קשור" למתקפות בנורבגיה חושף את תוכניתו הפוליטית של הטרוריסט: מלחמת אזרחים שתסתיים בהרג המרקסיסטים וגירוש המוסלמים. המילים האחרונות: "כנראה שלא אכתוב עוד, יום שישי, 12:51"

מלחמת אזרחים כלל אירופאית שתביא להשמדת "מרקסיסטים תרבותיים" וגירוש המוסלמים. ייתכן שזו התוכנית שראה בעיניי רוחו אנדרס ברייויק כשפתח במסע ההרג שלו ביום שישי. כך עולה ממסמך שהגיע לידי משטרת נורבגיה ופורסם ב-CNN. כותב המסמך, מעין מניפסטו ויומן, מזהה עצמו כאנדרס ברינג ברייויק, אולם אין אישור רשמי שאכן מדובר ברוצח עצמו. התיעוד מסתיים באופן מצמרר ביום שישי האחרון, שעות בודדות לפני הטבח.

 

משטרת נורבגיה אמרה לעיתון המקומי VG כי המסמך בן 1,500 העמודים

"קשור" לפיגועי יום השישי.

 

"אם אתם מודאגים בכל הנוגע לעתידה של אירופה המערבית אתם ללא ספק תמצאו את המידע מעניין ורלבנטי ביותר", נכתב במסמך שהכותב מציין שכתיבתו נמשכה תשע שנים.

 

כותרת המסמך היא: "2083: הכרזת עצמאות אירופית", והכותב מסביר שבשנה זו תגיע לקיצה מלחמת האזרחים הכלל אירופית, עם הוצאתם להורג של המרקסיסטים התרבותיים וגירושם של המוסלמים.

 

על פי התיאוריה של המחבר, מלחמת האזרחים תיערך בשלושה שלבים. בשלב הראשון שיימשך עד שנות ה-30 של המאה תתקיים "לוחמת קוד פתוח, התקפות פתע צבאיות של תאים סודיים וחיזוק של הכוחות השמרניים". בין שנות ה-30 לשנות ה-70 חוזה הכותב "צורות מתקדמות יותר של קבוצות התנגדות והכנה של הפיכות פאן-אירופיות". בשלב הסופי יודחו מנהיגי אירופה ותיושם "אג'נדה פוליטית שמרנית".

 

המחבר מסביר שהמניע הראשוני לפעולותיו היה המעורבות של ממשלתו בתקיפות נאט"ו בסרביה ב-1999, שבמהלכן הותקפו "אחינו הסרביים שרצו לסלק את האיסלאם על ידי גירוש מוסלמים אלבנים בחזרה לארצם".

 

הוא מותח ביקורת גם על "הטיפול הפחדני של ממשלתי בסוגיית הקריקטורה של מוחמד". בכך הוא מתייחס להתנצלות של ממשלת נורבגיה על פרסום הקריקטורה בידי עיתון פרטי.

 

גם למנהיג הפלסטיני לשעבר, יאסר ערפאת, שמור מקום במסמך. המחבר תוקף את ארצו על כך שהעניקה לערפאת את פרס נובל לשלום. עוד עוסק המחבר בהגירה המוסלמית לארצו. "יש לעצור את הבוגדים המתאבדים הללו".

 

המניפסט כולל תמונות של החשוד שחלקן חדשות וחלקן פורסמו בעמוד הפייסבוק שלו.


ערפאת מקבל פרס נובל לצדם של רבין ופרס באוסלו, 1994 (Getty Images)

 

המחבר מפרט את שיטות העבודה, כולל דרכים להכנת פצצות וכותב שכדי לרכוש כמויות גדולות של דשן הדרוש להכנתן יש לקנות חווה חקלאית. בדרך זו רכישת הדשן לא תעורר חשד. הוא גם נזהר בשיטוטיו באינטרנט ומונה את הדרכים להימנע מלהיכנס לרשימות מעקב משטרתיות.

 

מלבד תיאוריות פוליטיות ודרכי פעולה, המסמך מכיל גם מעין יומן. המחבר עוסק בחיי המין של קרוביו, חייהם האישיים של חבריו והשימוש הלא קבוע שלו בסטרואידים.

החל מ-2 ביולי הכותב מתלונן שמאז שהפסיק ליטול תוספי טסטוסטרון הוא הפף לתוקפני יותר. אז הוא מכין את הפצצות וחומרי הנפץ.

 

ב-22 ביולי, היום שבו בוצעו המתקפות הקטלניות ביותר בהיסטוריה של נורבגיה מאז מלחמת העולם השנייה, כותב המחבר: "האמרה הישנה 'אם אתה רוצה שמשהו ייעשה, עליך לעשותו בעצמך' נכונה היום כפי שהייתה בעבר... אני מאמין שזו תהיה הפעם האחרונה שאכתוב. היום יום שישי, ה-22 ביולי, 12:51".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך פייסבוק
ברייויק. הפסקת תוספי הטסטוסטרון העלתה את התוקפנות
צילום: מתוך פייסבוק
שקי הדשן שנמצאו בחווה של ברייויק. "יש לרכוש חווה כדי לא לעורר חשד"
צילום: AFP
צילום: איי אף פי
ערפאת. מתח ביקורת על הענקת פרס נובל לשלום
צילום: איי אף פי
מומלצים