שתף קטע נבחר

צילום: AP

גל נבו: "כל ישראלי יודע שצריך לנצח ערבים"

אליפות העולם בשחייה נפתחה בסימן פוליטי, כשהאיראני עלירזאי החרים בפעם השלישית משחה עם ישראלים, והרתיח את השחיין הבכיר במשלחת: "הגיע הזמן שההתאחדות העולמית תטפל בו. שמח שניצחתי סורי ולבנוני"

עם פתיחת אליפות העולם בשחייה, חזר על עצמו המחזה הכה מוכר ומעצבן של ספורטאים איראנים, אשר מחרימים את הקולגות מישראל. אתמול (א') היה זה מוחמד עלירזאי שעשה זאת במקצה המוקדמות ל-100 מ' חזה, בו שחה גם גל נבו.

 

 

אם זו היתה פעם ראשונה אז ניחא, אבל עלירזאי הפך למחרים סדרתי הראשון בעולם של התחרויות הגדולות, כסירב להשתתף עם ישראלים בפעם השלישית בארבע השנים האחרונות. חוסר הספורטיביות כנראה העלו את זעמו של נבו, שבהתבטאות יוצאת דופן ל'ידיעות אחרונות', שפך את אשר על ליבו.


אולי באמת כדאי שיתעסק בספורט ולא פוליטיקה. גל נבו (AP)

 

"האיראני מבזה בקביעות את אליפויות העולם והגיע הזמן שההתאחדות הבינ"ל תטפל בכך כפי שראוי", אמר אתמול נבו בשיחה משנגחאי, "אותנו לימדו

 לשחות ולא לעשות פוליטיקה. אני לא יודע עד כמה אחמידנאג'אד מעורב בזה, אבל המשלחת האיראנית בוודאי מעורבת. אני לא חושב כמו אחרים שמדובר בשחיינים מסכנים, המתאמנים כל השנה ונאלצים לוותר על תחרות בגלל פוליטיקה. מה, עמדו מולו עם אקדח לרקה?

 

אני לא רק מרוצה מהתוצאה שהשגתי (1:02.32 דק'), אלא גם מהעובדה שניצחתי ערבים. את הסורי שהתמודד נגדי באותו מקצה וגם השגתי תוצאה טובה יותר מלבנוני ששחה במקצה אחר. אולי לימדו אותנו לא לערבב ספורט ופוליטיקה, אבל כל ישראלי יודע שצריך לנצח ערבים".

 

בינתיים התברר כי גם התאחדות השחייה העולמית, תבדוק את נושא 'החרם': "עלינו להבין את הסיטואציה שוב", אמר קורנל מרקולסקו, נשיא הפינ"א, "אם מדובר באמת בחרם פוליטי, אז אין שום סיבה בכלל להגיע לאליפות. אנחנו לא צריכים את הפוליטיקה הזו בספורט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים