שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

לחץ בירושלים: ישי ביקש לבטל את פגרת הכנסת

השר שלח ליו"ר ריבלין מכתב שבו הגדיר את מחאת האוהלים ושביתת הרופאים "אחד המשברים הגדולים בתולדות המדינה", וביקש ממנו לבטל את פגרת הקיץ: "בימים אלה ראוי שנבחרי הציבור יבטאו את שליחותם בעיסוק מתמיד בפעילות הכנסת"

יושב ראש ש"ס, שר הפנים אלי ישי, קרא היום (ב') ליושב ראש הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין לבטל את פגרת הקיץ של הכנסת על רקע המחאה על מצוקת הדיור והמשבר במערכת הבריאות. השר ישי הגדיר זאת "אחד המשברים הגדולים בתולדות מדינת ישראל".

 

מחאה האוהלים - עדכונים אחרונים ב-ynet:

היכנסו לפורום מחאת האוהלים ב-ynet

 

במכתב ששלח ישי ליו"ר הכנסת הוא כתב גל ההתייקרויות במשק והמשבר בתחומי הדיור והרפואה מחייבים התגייסות של חברי הכנסת לעבודה פרלמנטרית מאומצת בשבועות הקרובים, ולפיכך יש לשקול ברצינות לבטל את הפגרה. הכנסת אמורה לצאת לפגרה ביום רביעי הבא, 3 באוגוסט, ולשוב לפעילות רק בסוף אוקטובר.


פעילי המחאה על מחירי הדיור חוסמים את כיכר פריז בי-ם (צילום: גיל יוחנן)

 

"אני מבקש לפנות אליך לאור רצף הטלטלות שעוברות על החברה הישראלית בימים אלו", כתב שר הפנים לריבלין, "מדינת ישראל עוברת את אחד המשברים הגדולים והקשים בתולדותיה - החל בעליית מחירי מוצרי הצריכה, דרך משבר הנדל"ן וכלה במשבר הרפואה הציבורית".

 

לדברי ישי, "בימים אלו ראוי שנבחרי הציבור יבטאו את שליחותם - הן חברי הקואליציה והן חברי האופוזיציה - בעיסוק מתמיד בוועדות הכנסת, בדיוני המליאה ובחקיקה - כל זאת לתועלת ההתמודדות עם יוקר המחיה". הוא הוסיף כי לדעתו "נכון יהיה לבטל את פגרת הכנסת הצפויה ולהתגייס התגייסות ציבורית נרחבת - בתקווה שתהיה גם מאוחדת - למען עם ישראל".

 

מכתבו של יו"ר ש"ס מגיע שעות ספורות לאחר שקרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתערב באופן אישי ולהביא להפסקת שביתת הרופאים כצעד של "פיקוח נפש". "הדגשתי בפניו שרק בכוחו להביא את השביתה לכלל סיום", מסר הבוקר ישי, "הציבור לא יכול לשאת את המשבר במערכת הרפואה ללא הכרעה". הוא קרא לקיים "קבינט חברתי-כלכלי

מרתוני" בראשות נתניהו ובהשתתפות נציגי הרופאים והמתמחים, עד להכרזה על סיום השביתה.

 

בתוך כך מגבשת ש"ס תכנית פעולה להתמודדות עם גל ההתייקרויות במשק. חברי הכנסת אמנון כהן, דוד אזולאי ויצחק וקנין צפויים להגיש היום ליו"ר אלי ישי את דו"ח הביניים שהכינו ובו המלצותיהם לגבי השאלה כיצד יש להתמודד עם המצב הקיים. ישי, שלפני שלושה שבועות הנחה את חברי הסיעה להציע פתרונות למשבר, התחייב כי מפלגתו תפעל בעזרת כל הכלים הפוליטיים והפרלמנטרים ליישומם, ואם הממשלה לא תתמוך בהם - חבריו יקדמו את הנושא גם באמצעות בחקיקה פרטית.

 

חברי הכנסת דורון אביטל ונינו אבסזדה מקדימה ביקשו היום מריבלין לקצר את הפגרה. "הימים הם לא קלים למדינת ישראל", הסבירו, "הלחצים הבינלאומיים גוברים בכפוף לניסיון לגבש הצהרה על הכרה במדינה פלסטינית ומחאות חברתיות פניומיות של אזרחים המבקשים לשנות את פני החברה הישראלית ואת סדר העדיפויות בה".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הפנים ישי. "רצף טלטלות עובר על החברה הישראלית"
צילום: נועם מושקוביץ
יו"ר הכנסת ריבלין
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים