שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

שר בכיר בליכוד: נתניהו בפאניקה, זו לא מנהיגות

ביקורת חסרת תקדים על רה"מ ממפלגתו שלו, על רקע מחאת האוהלים. אחרי שהשר איתן מתח ביקורת על קריאת נתניהו לח"כים להצטרף ל"מסע האלונקות" שלו, תקף אותו שר נוסף בליכוד, הנמנה עם נאמניו: "רה"מ נותן לדברים לעבור לידו, הוא חייב להתעורר"

בצל מחאת האוהלים - האם גם נתניהו מאבד את הבית? אם עד כה ספג ראש הממשלה ביקורת בעיקר מהציבור ומהתקשורת, נראה כי היום (ב') נפרץ הסכר במפלגתו. אחרי שהשר מיכאל איתן מתח ביקורת בישיבת הסיעה של הליכוד על קריאתו של נתניהו לשרים להצטרף ל"מסע האלונקות" שלו, יצא אחר הצהריים שר בכיר נוסף בליכוד למתקפה חסרת תקדים על ראש הממשלה.

 

מחאת האוהלים - עדכונים אחרונים ב-ynet:

היכנסו לפורום מחאת האוהלים ב-ynet

 

"נתניהו לא מתנהג כמו מנהיג", אמר ל-ynet השר הבכיר ממפלגת השלטון, שנמנה דווקא עם נאמניו של ראש הממשלה. "הוא רק נגרר ומגיב בפאניקה להתרחשויות. במקום להפוך שולחן על שרים שמתמהמהים בפתרון הבעיות החברתיות שעל הפרק, הוא נותן לדברים לעבור לידו. מנהיג אמיתי היה מטיח את ראשי השרים, מכריח אותם לחזור אליו עם פתרונות באופן מיידי, ולא מסיים איתם פגישות ללא תוצאות או ללא הסכמות".

 

אותו בכיר הביע חשש שהליכוד ישלם מחיר כבד על המחאה החברתית שמתנהלת בימים אלה לנוכח מצוקת הדיור, עיצומי הרופאים ויוקר המחייה. "נקעה נפשו של העם מדיבורי סרק. הציבור רוצה מנהיגות שעושה ולא נגררת. נתניהו חייב להתעשת עכשיו. לא מחר, לא מחרתיים - עכשיו", אמר הבכיר, שהשפעתו בליכוד רבה. הוא התעקש להישאר בעילום שם, אבל כך או כך, זו הפעם הראשונה בשנתיים וחצי שבהן שולט הליכוד, שבכירים במפלגה מתבטאים בצורה חריפה כל-כך נגד נתניהו, כולל התבטאויות שלא לציטוט.


בקיעים גם במחנה שלו. נתניהו בישיבת הממשלה (צילום: מרק ישראל סלם)

 

מוקדם יותר, אחר הצהריים, חזר נתניהו בישיבת הסיעה של הליכוד על קריאתו בישיבת הממשלה אתמול לשרים ולבכירי הליכוד להירתם למשימה ולסייע בפיתרון המצוקה החברתית, או כפי שכינה זאת - "להיכנס מתחת לאלונקה ולסחוב". השר מיכאל איתן מהליכוד הטיח בו בתגובה: "לא בטוח שמי שסוחבים את האלונקה יודעים לאן הם הולכים... אני בתור מי שנמצא מחוץ לאלונקה, מודאג שאתם לא לפני נפילה לבור".

 

תחת הלחץ: נתניהו דחה ביקור בפולין

אחרי ישיבת הסיעה, המשיך השר איתן למתוח ביקורת על התנהלות הממשלה: "עלינו להכיר בעובדה שבצד ההצלחה הכלכלית של הממשלה, יש גם צורך בתיקונים שיבטאו צדק חברתי. את הבעיות בשוק הדיור ירשנו מממשלות קודמות, אך כעת פתרונן באחריותנו. המאמץ במסע האלונקות הוא מאמץ משותף של הממשלה והאזרחים. אם רוצים שנצליח במסע הזה, יש לדעת שהדבר מחייב הידברות ושיתוף פעולה עם הציבור גם בקביעת הדרך והמסלול".


חסימת כביש על-ידי אנשי מחאת האוהלים, היום בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

על הלחץ שהולך ומצטבר סביב נתניהו לנוכח המחאה החברתית מעידה גם דחיית ביקורו בפולין, שאמור היה להיערך בשבוע הבא. מלשכת נתניהו נמסר כי נתניהו ביקש לקצר את ביקורו בפולין כדי להספיק להשתתף בהצבעות בכנסת ביום רביעי, ולכן העדיפו הפולנים לדחות את הביקור. בלשכת נתניהו הוסיפו כי הוא מבקש להישאר בארץ כדי "להתמקד

בהעברת החקיקה הנוגעת לרפורמות בשוק הדיור, ובצעדים ממוקדים נוספים למען הסטודנטים, החיילים המשוחררים והזוגות הצעירים".

 

גם שרים בממשלתו של נתניהו אינם יכולים להישאר אדישים למחאה. שר הפנים, אלי ישי, פנה היום ליושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, וביקש ממנו לבטל את פגרת הקיץ של הכנסת שאמורה להתחיל ב-3 באוגוסט, יום רביעי הבא, ולהימשך עד סוף אוקטובר. הוא הסביר כי לנוכח מצוקת הדיור, עיצומי הרופאים ויוקר המחייה, על נבחרי הציבור להתגייס כעת לעשייה מאומצת במסגרת מוסדות הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רה"מ נתניהו. "נגרר אחרי ההתרחשויות"
צילום: AP
גם מחאת הרופאים על הפרק. ישי ביקש לבטל הפגרה
צילום: גיל יוחנן
השר איתן. "מודאג שניפול לבור"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים