שתף קטע נבחר
צילום: ירון ברנר

צעדת העגלות: מחאת ההורים יוצאת לרחובות

הרופאים, הסטודנטים והזוגות הצעירים - כולם יוצאים במחאה לרחובות. ל-ynet נודע כי גם ההורים החליטו להצטרף - והשבוע יצאו במצעדי עגלות ברחבי הארץ. ההורים: אנחנו רוצים חינוך חינם, הארכת חופשת הלידה ופיקוח על מחירי החיתולים

בלב האוהלים, השביתות ושלל דגלי ההפגנה הנישאים מסביב, גם מחאת ההורים תופסת תאוצה אדירה ובעוד יומיים יצא לדרך בתל אביב ובערים נוספות בארץ מצעד עגלות רב-משתתפים במחאה על יוקר המחיה. כפי שנחשף ב-ynet, רק לפני יומיים התגבשה בפייסבוק קבוצת המחאה של ליאת ורדי בר בשם "צרחת האימהות הצרכניות", ומאז הצטרפו אליה יותר מ-4,500 אנשים התומכים במאבק.

 

 

 

ביום חמישי הקרוב, בשעה 17:30, תצא צעדת עגלות משדרות בן ציון פינת קינג ג'ורג' בתל אביב,

ובה ישתתפו המוני הורים כשהם נושאים את ילדיהם ובלונים צהובים לאות הזדהות עם מחאת האוהלים. הצעדה תעשה את דרכה לכיכר הבימה, שם תיערך תוכנית קצרה ויוצגו עיקרי הדרישות, בהן פיקוח על מוצרי יסוד לתינוקות, החלת חוק חינוך חינם כבר מגיל שלושה חודשים, הארכת חופשת הלידה וביטול התשלום הנוסף על עגלת ילדים בתחבורה הציבורית.

 

המחאה בצעדה מופנית לממשלה ולמשרד האוצר כמטריית-על לנושא, אבל גם לרשתות למוצרים לתינוקות ולמותגים בתחום - כל מי שיש לו תפקיד בשוק המשפחתי.

 

"את הרעיון הראשוני לצעדה העלו ארבע אימהות שפעילות במאבק האוהלים", מספרת ל-ynet ליאת ורדי בר,

"במטרה להוציא את מחאת ההורים מחוץ לרשת האינטרנט. בתוך שעה אישרו 500 אנשים את השתתפותם באירוע, וכעת פונים אלינו מכל הארץ בבקשה לקיים צעדות מחאה דומות".

 

בשלב הזה נרשמות התארגנויות חדשות גם בירושלים, בחיפה ובראשון לציון. הפעילים מפיצים עלונים לקידום הצעדה ומחפשים נותני חסות ומתנדבים שיוכלו לספק מים וציוד נוסף למשתתפים. בשל מצעד הגאווה שמתקיים בירושלים ביום חמישי, יתקיים הפנינג המחאה רק ביום ראשון ב-17:30 בגן סאקר, בנושאי חינוך ודיור.

 

"במבט ראשון רשימת הדרישות אמנם נראית ארוכה ואולי לא ריאלית", אומרת ורדי בר, "אבל אני מתחברת אליה לחלוטין ומאמינה בנחיצות שלה. יש ריבוי מחאות וריבוי מסרים, ולדעתי כל אחד צריך לבחור את הקרבות שלו.

 

"אני פונה כעת לקבוצות מחאה קטנות יותר, כמו הקבוצה שפועלת להוזלת מחירי תחליפי החלב, ומבקשת שיצטרפו לקבוצה הגדולה, כיוון שריבוי המסרים פוגע באפקטיביות של המחאה ובתשומת הלב התקשורתית".

 

עומס החום בשעות אחר הצהריים אינו מיטיב עם מחאות שמתקיימות בחוץ, אבל ורדי בר מקווה שאנשים בכל זאת יצאו מהבית, אפילו לחצי שעה: "חם וזו שעה לא נוחה להורים, אבל זאת הזדמנות פז לעשות שינוי וצריך לקחת אותה בשתי ידיים ועגלה, או פשוט לבוא עם הילד ברגל. כשסוף סוף עושים משהו יש פחות לגיטימציה לקיטורים על מה שמתרחש סביבנו".


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזדמנות פז לעשות שינוי. צעדת העגלות
בוחרת את הקרבות. ליאת ורדי בר
צילום: גל אלי
מומלצים