שתף קטע נבחר

המאבק נמשך: מאות רופאים צעדו ברחבי הארץ

בבוקר היום ה-130 לשביתה, יצאו מאות רופאים מבתי חולים ברחבי הארץ להפגין ברחובות וצעדו בכבישים. חלק מהם נשאו אלונקות וקראו "ביבי, תן כתף"

בוקר נוסף של מאבק: מאות רופאים יצאו היום (ד') לצעדות מחאה ברחבי הארץ, במחאה על חוסר ההתקדמות במשא ומתן עם האוצר. בין היתר, רופאים מהמרכז הרפואי שיבא בתל השומר הפריעו לתנועה בצומת בר-אילן, כשהם נושאים אלונקות ושלטים עליהם נכתב "ביבי, תן כתף".

 

מאבק הרופאים - הכותרות האחרונות ב-ynet 

עדכונים שוטפים גם בעמוד הפייסבוק של ynet


רופאים מתל השומר נושאים אלונקות (צילום: הדר כהן)

 

"המטרה שלנו היא להביע הזדהות עם ד"ר אידלמן, שצועד לירושלים", הסביר אחד המפגינים, ד"ר זאב פלדמן, בהתייחסו לצעדת הנהגת ההסתדרות הרפואית מרמת גן לירושלים. גם הבוקר, היום ה-130 לשביתת הרופאים, המשיכו ראשי ההסתדרות בדרכם, כשהם מקווים להיפגש בבירה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולדרוש ממנו להתערב במשא ומתן בעצמו.

 

"לצערנו אנחנו נאלצים להמשיך בעבודה השגרתית ולא יכולים להצטרף לצעדה", הוסיף ד"ר פלדמן, "אבל אנחנו בהחלט מביעים הזדהות, וקוראים לביבי להתעורר ולטפל במשבר ברפואה לפני שיהיה מאוחר מדי". לדבריו, במחאה השתתפו 150 רופאים. "בהתאם להתחייבות שלנו לבית הדין הארצי לעבודה, למעט מרפאות החוץ, יתר מחלקות בית החולים עובדות באופן מלא ולכן, במגבלות הללו, הוצאנו אל ההפגנה רק את מי שהיה ניתן, כדי לא לפגוע בפעילות".


רופאי בית החולים זיו צועדים בצומת מחניים (צילום: אביהו שפירא)

 

בנוסף, צעדו הבוקר עשרות רופאים מבית החולים לוינשטיין ברחוב אחוזה ברעננה, ולצדם רופאים מבית החולים הפסיכיאטרי שלוותה שבעיר. בפתח תקווה יצאו עשרות רופאים מבתי החולים בילינסון והשרון, וקיימו צעדת מחאה סמוך לרחוב ז'בוטינסקי בעיר.

 

המחאה לא הוגבלה למרכז הארץ, וגם בצפון יצאו רופאים מבית החולים זיו שבצפת לצעדת מחאה לאורך כביש מספר 90, ממחלף אליפלט לצומת מחניים שבגליל העליון. הם נמנעו מלהפריע לתנועה, וזכו לצפירות עידוד מהנהגים הרבים שחלפו בדרך. בשעות אחר הצהריים צפויים להצטרף למחאה מאות רופאים מבתי החולים רמב"ם והכרמל בחיפה.

 

"כל הרופאים מאוחדים במאבק"

חבר ועד הרופאים בבית החולים בילינסון, פרופ' דניאל מימוני, סיפר כי "יצאנו הבוקר כ-200 רופאים, ואנו צועדים לאורך הצירים המרכזיים בעיר, במטרה להביע הזדהות עם ד"ר אידלמן ולהראות שכל הרופאים מאוחדים יחד במאבק".


"קוראים לביבי לטפל במשבר". הפגנת הרופאים בפתח תקווה

 

הוא הבהיר עוד כי המפגינים מצטרפים לקריאה לנתניהו לקחת צד במאבק ולהוביל ל"פתרון מהיר של המשא ומתן, שמתנהל על גב הרופאים באוכלוסייה. הדרישות שלנו הן תנאים הוגנים לרופאים ושיפור הרפואה בישראל. 

 

"אנחנו נמצאים במאבק הזה זמן רב, ומנסים לשמור על זכויות החולים והרופאים בפריפריה", הוסיף פרופ' מימוני. "אנו דורשים מתן העדפה מתקנת לצמצום הפערים, ומתן תנאי רפואה שווים בכל המדינה. אנו מבקשים היום מראש הממשלה נתניהו להתערב מיידית ולהציל את הרפואה בפריפריה בפרט ובארץ בכלל. אנו זוכים לתמיכה נרחבת מציבור המטופלים, שמבינים כי מדובר במאבק צודק".


עובדים לפי ההגבלות. צעדת המחאה בפתח תקווה (צילום: ניר חורש)

 

אודי שדה, רופא רדיולוג בבית החולים, סיפר גם הוא כי מטרתה העיקרית של הצעדה היא להבהיר שהמאבק חי וקיים. "אנחנו רוצים להזכיר למקבלי ההחלטות, לציבור וגם לעצמנו, שלא נפסיק את המחאה עד שיתקיים משא ומתן אפקטיבי שיביא לתוצאות. אנחנו כורעים תחת כובד האלונקה וקוראים לראש הממשלה: 'אנחנו לא צריכים שתעזור לנו לסחוב אותה, אך מבקשים שתלמד את הנושא תשיג את התקציבים הדרושים ותפתור את הבעיה הנגררת מזה 40 שנה. כעת זה במשמרת שלך'".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו מיטל יסעור בית-אור וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רופאים מבית החולים שלוותה מפגינים
צילום: דר' תומר לוי
מחאת הרופאים ברחובות
צילום: אבי מועלם
יו"ר ההסתדרות הרפואית בדרכו לירושלים
צילום: אמיר לוי
צועדים בכביש 90 שבצפון
צילום: אביהו שפירא
מומלצים