שתף קטע נבחר

מעצב אופנה ליום אחד

כתבנו חש רגשות אשמה כבדים על כך שהוא חורץ את דינן של קולקציות אופנה מבלי לתת את הדעת לתהליך המאומץ בסופו הן נולדות. אז שלחנו אותו לעבוד בסטודיו לאופנה, ליום אחד. התוצאה: המעצבת הציעה לו לשמור על המשרה באתר לאשה

קשה לי להתעלם מהתחושה שבכל הקשור לתעשיית האופנה אני עובד ממרומי מגדל השן; מגיע לסקר את הקולקציות השונות של המעצבים, מתרשם ובסופו של דבר כותב את דעתי. אבל מה באמת קורה בתהליך העיצוב והייצור של כל שמלה, ז'קט ואפילו גרביון. כמה דם, יזע ודמעות נשפכים - בעוד אני, בלי לחשוב פעמיים, חורץ את דינם של מי שבאמת עובדים קשה מאחורי הקלעים במשך חודשים ארוכים על מנת ליצור קולקציה?

 

יצאתי לסטודיו של קרן בנקר-כהן בדרום תל אביב, להיות ליום אחד, שותף בתהליך הייצור? האם אני רוצה להחליף בתפקידים? בכלל לא בטוח.

 

 

העבודה מייגעת, התוצאה מרנינה

על מנת להרגיש מה זה להזיע על כל דגם, ולטעום מהמאמץ הקשה אותו עוברים מעצבי האופנה על אדמת ארץ הקודש, נשלחתי לסטודיו של קרן בנקר-כהן בדרום תל-אביב לעצב שמלה; משרטוט הדגם, דרך הגזירה, התפירה ועד קבלת המוצר הסופי. אני מודה שגם בחלומות הפרועים ביותר שלי, לא תיארתי לעצמי כמה קשה זה הולך להיות.

 

בסטודיו עבדתי בצוותא עם הצוות המקסים של קרן, שדאגו ללמד אותי את כל רזי הגזירה, התפירה והשרטוט אך "לא ברכות", לדבריה. "העבודה על הקולקציה היא מייגעת והרבה פעמים גם מתסכלת. יש עונות שהכל הולך בקלות ופתאום העונה הזאת אני מוצאת את עצמי שוברת את הראש על כל כפתור ותפר".

 

מרגש לראות עד כמה מעורבת קרן בכל שלב מתהליכי העיצוב; היא אמנם לא תתפור כל כפתור, אבל היא נוכחת פיזית ונפשית בכל טלאי שנגזר, בכל גזרה ובכלל ישנה תחושה של משפחה בסטודיו שהצליחה לחמם את הלב הפאשניסטי והציני שלי.

 

בסופו של דבר, קיבלנו שמלה, אותה תוכלו לראות בסוף הסרטון, אך קרן הציעה שאשמור על הדיי ג'וב שלי. אפשר גם להבין למה: אפילו חוט לא הצלחתי להשחיל למחט.


 

עוד כתבות באתר לאשה
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביב והתופרת
צילום:אבישי זיגמן
קודם כל מציירים את הדגם
צילום:אבישי זיגמן
שלב התפירה
צילום:אבישי זיגמן
השלב הכמעט סופי: השמלה המעוצבת אחרי תהליך העיצוב והייצור
צילום: ראובן כהן
קרן בנקר-כהן. איחלה לכתבנו בהצלחה, ושישמור על המשרה
צילום: איציק שוקן
לאשה בפייסבוק
מומלצים