שתף קטע נבחר

הרב אלעזר אבוחצירא נדקר למוות בישיבה בב"ש

נכדו של ה"באבא סאלי" נדקר במהלך קבלת קהל. המשטרה עצרה חשוד, המניע עדיין לא ברור. חסידיו של הרב התאספו מחוץ לישיבה ופרצו בזעקות כאב: "אנחנו לא מעכלים בכלל". השר ישי הגיע לזירת הרצח: "אבידה גדולה, אנחנו מזועזעים"

הרב אלעזר אבוחצירא, בן 70, נרצח הלילה (יום ו') בדקירות בישיבה בבאר שבע, בזמן קבלת קהל. הוא טופל במקום על-ידי צוות מד"א-נגב, אך מותו נקבע בדרך לבית החולים סורוקה בעיר. המשטרה פתחה בחקירה ועצרה חשוד. הרב יובא למנוחות היום בהר הזיתים בירושלים, אחרי מסע לוויה בבאר שבע.

 

חקירה ראשונית העלתה כי הרב אבוחצירא, נכדו של ה"באבא סאלי", קיבל את החשוד ברצח לשיחה, שבמהלכה הוא דקר אותו בפלג הגוף העליון מסיבה שעדיין אינה ברורה. תלמידיו של הרב תפסו את הדוקר והעבירו אותו לידי המשטרה.

 

לזירה הגיעו מפקד מחוז דרום, ניצב יוסי פריינטי, ומפקד מרחב נגב, תת-ניצב פרץ עמר. "האירוע נמצא כעת בחקירה", אמר תת-ניצב עמר, "אנחנו עדיין לא יודעים מה המניע, וממשיכים לחקור את נסיבות המקרה". החקירה הוטלה על היחידה המרכזית במרחב נגב.


זירת הרצח. המניע עדיין לא ברור (צילום: הרצל יוסף)

 

אחד האנשים שהיו בישיבה בזמן האירוע סיפר: "הכל קרה בשניות, לא היה קשה להשתלט על הדוקר". מקורביו של הרב אבוחצירא סיפרו כי לא מדובר בפעם הראשונה שבה החשוד ברצח הגיע לישיבה. "מאות אנשים מגיעים מדי ערב להתברך על-ידי הרב ולשאול לעצתו", סיפר אחד המקורבים, "אותו אדם הגיע למקום ודקר את הרב מספר פעמים. היו רבים שהמתינו בחוץ לברכה מהרב ולבקש את עצתו של הצדיק".

  

"איך דבר כזה קרה?" 

שר הפנים, אלי ישי, הגיע לזירת הרצח וביקר גם בביתו של הרב. "זו אבידה גדולה, כאב גדול", אמר ישי, "אנחנו מזועזעים". מוקדם יותר התאספו חסידיו של אבוחצירא מחוץ לישיבה ופרצו בזעקות שבר. "זה פשוט לא ייאמן", אמר אחד מהם, "אנחנו עדיין מנסים להבין מה קרה. אנחנו לא מעכלים בכלל". חסיד אחר אמר: "רק תפילה תעזור במצב כזה, אנחנו מקווים שהקב"ה יעזור".


"מעשה מזעזע". חסידיו של הרב ליד זירת הרצח (צילום: הרצל יוסף)

 

"עזבתי הכל ובאתי לכאן", אמר חסיד נוסף, "אני הייתי מגיע לקבלת קהל של הרב באופן קבוע. הייתי בא אליו, הוא גאון. אני בהלם. אני לא מבין איך דבר כזה קרה". "זה מעשה מזעזע שפוגעים בצורה כזאת בדמות כזו בישראל", הוסיף חברו, "הגעתי מעט אחרי מה שקרה, אני פשוט לא יכול לעכל את מה שאירע".

 

יוסי רפאלי, מתנדב איחוד הצלה ומחסידיו של הרב, סיפר כי מאז שהיה ילד הוא נוהג

להגיע אליו מדי פעם להתייעצות ולקבלת ברכה, וכי הוא - כמו מתברכים אחרים - נושע על ידי הרב פעמים רבות. לדבריו, "בבא אלעזר" היה מעורב ומעודכן בחייהם של חסידיו והם פועלים על פי הוראותיו. "אנחנו בהלם וזעזוע עמוק", אמר רפאלי, "פשוט בלתי נתפס שדבר כזה קרה".

 

הרב אבוחצירא היה נצר לשושלת רבנים ונחשב למומחה ב"תורת הסוד" ובקבלה, ולבעל סגולות וכוחות מיוחדים. סבו, כאמור, היה רבי ישראל אבוחצירא, ה"באבא סאלי", מבכירי הרבנים הספרדים בישראל. הרב חי בבית שמנהרה ממנו מוליכה אל בית הכנסת, וחסידיו מספרים כי יצא ממנו רק פעמים בודדות בעשרות השנים האחרונות, מטעמי צניעות.

  

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לדעת.נט
הרב אבוחצירא. "הכל קרה בשניות"
צילום: לדעת.נט
מומלצים