שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

מאות הפגינו בתל-אביב: "ארץ זבת חלב ומס"

המפגינים, המוחים על מחירי הדלק, הניפו שלטים עליהם נכתב "הגיע הזמן לצמצם את הפערים" וסחבו מכונית כדי להראות שאין להם מספיק כסף לדלק. "העם דורש צדק חברתי", צעקו

ההפגנות נגד יוקר המחייה נמשכות גם ביום שישי: כ-300 בני-אדם מפגינים הבוקר (יום ו') בתל-אביב. הם חסמו את הכביש בצומת הרחובות שאול המלך ואבן גבירול. המפגינים מוחים על המחירים הגבוהים ועל מחירי הדלק.

 

סדק חברתי - הכותרות האחרונות ב-ynet:

 

המפגינים הניפו דגלי ישראל ונשאו שלטים עליהם נכתב "ארץ זבת חלב ומס" ו"הגיע הזמן לצמצם את הפערים". הם צועקים "העם דורש צדק חברתי". במהלך הצעדה סחבו מספר מפגינים את מכוניתו של אחד מיוזמי המחאה כדי להראות שאין להם מספיק כסף כדי לרכוש דלק. בהמשך חסמו המפגינים את צומת הרחובות מרמורק ואבן גבירול.

 

במהלך הצעדה הפצירו השוטרים ומארגני המחאה מהמפגינים לרדת מהכביש, אך הם סירבו. "כל יושבי האוהלים, בואו, רדו לכבישים", קראו המפגינים.


המפגינים בתל-אביב. "העם חייב להתאחד" (צילום: עופר עמרם)

 

זאב גראואר, יוזם מחאת הדלק, אמר ל-ynet בתחילת הצעדה: "העם הזה חייב להתאחד וכך נבהיר לממשלת ישראל שצריך לתת לנו חירות כלכלית, דלק בר השגה, דיור בר השגה וחיים ברי השגה", אמר גראואר והוסיף כי אם הממשלה לא תענה לדרישותיהם, הם ישתקו את המדינה ב-1 באוגוסט ויחסמו כבישים.


"להבהיר שצריך לתת לנו חיים ברי השגה" (צילום: עופר עמרם)

 

יוסי יעקובי, מנהל חברת אוטובוסים, אמר כי הוא לא עומד במחירים הגבוהים: "אי אפשר להמשיך ככה, הסולר הרג אותנו, אנחנו לא מסוגלים לשלם משכורות. ברגע שמחיר הסולר עולה, מחיר הנסיעות עולה. אם הדלק ימשיך להתייקר, אני אצטרך לסגור

 את העסק שלי". הוא הוסיף כי מהשבוע הבא נהגי המשאיות והאוטובוסים יסגרו כבישים, מפני שאי אפשר לשתוק לנוכח המצב.

   

משה שחם (52) נכה שהגיע מבאר שבע כדי להזדהות עם מחאת הדלק הדגיש: "באתי להזדהות עם הנכים שיש להם כלי רכב והם משלמים הון תועפות עבור כלי הרכב, כאשר הקצבה שלהם לא מספיקה. משקיעים על דלק לא פחות מ-1,200 שקל בחודש. אני כאדם בודד בלי רכב מקבל 2,400 שקל ואני לא מצליח לסיים את החודש".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לצמצם את הפערים"
צילום: עופר עמרם
מומלצים